از ارتباط شخصیت مردان با نوع برقراری رابطه جنسی آن ها چه میزان اطلاع دارید؟انگیزه جنسی چه نوع ارتباطی با روحیات افراد دارد؟ انواع شخصیت های مختلف و امور جنسی آنها را در این بخش مورد بررسی قرار داده ایم .ارتباط عاطفی و جنسی هر یک از این شخصیت ها بسته به تیپ شخصیتی آن ها دارد .
در این مقاله بسیار جذاب و خواندنی با ما همراه باشید تا به شما درباره انواع شخصیت و رابطه جنسی مطالب جالبی بگوییم. این ۱۶ نوع شخصیت و شکل رابطه جنسی شان را بشناسید و ببینید شما جزو کدام یک از این ۱۶ نوع هستید؟

1. شخصیت مسئولیت ­پذیر و وظیفه­ شناس

برای شما، یک زندگی جنسی سالم عبارت است از نزدیکی همیشگی به شریک زندگی­ تان در زمان­های قابل پیش­ بینی، که در آن هر دو طرف آن­چه که از این تجربه نیاز دارند، دریافت می کنند. شما بیش­تر روی فعل فیزیکی متمرکز هستید تا رابطه­ روحی، اما اطمینان عاطفی فوق ­العاده ­ای را در خودِ فعل پیدا می­ کنید. روی شما با خیال راحت می ­توان حساب کرد؛ حتی اگر حال و حوصله­ انجام این کار را نداشته باشید، باز هم موفق خواهید شد. شما سنتی هستید و از امور جنسی عجیب و غریب و غیرعادی اذیت می­ شوید. احساس مسئولیت فوق­ العاده شدیدی که نسبت به رابطه­ تان دارید  باعث می­ شود که از هرگونه انحراف و اشتباهی منزجر باشید.

۲. شخصیت مکانیک

شما بسیار شهوانی هستید و تمایلات جنسی قوی و خاموشی دارید. تمرکز زیادی روی فعل فیزیکی رابطه ­ی جنسی دارید، و فوق ­العاده در انجام آن خوب هستید. شما چرندیاتی را که در مورد ارتباط عاطفی م ی­گویند، درک نمی­کنید؛ در ذهن شما ارتباط فیزیکی همان ارتباط عاطفی است. شما از تلاش برای خشنود کردن خودتان و همسرتان لذت می­برید، و جعبه ابزاری از ترفندهای مختلف دارید که بارها و بارها از آن­ها استفاده می­ کنید، و آن­ها را با هر تجربه ­ای که دارید تطبیق می­دهید و تکمیل می­ کنید و هرگز از آن­ها خسته نمی ­شوید. شما روشنفکر هستید، البته تا یک حدی…

۳. شخصیت حمایت­گر

در این نوع از انواع شخصیت و رابطه جنسی باید گفت که برای شما، رابطه­ جنسی یک راه عالی برای نشان دادن عشق ­تان به شریک زندگی­تان و انجام وظیفه در رابطه ­تان است. خارج از یک رابطه، شما واقعا معنا و اهمیت آن را درک نمی­کنید. اما وقتی در یک رابطه هستید، عاشق ارتباط ملموسی هستید که رابطه­ ی جنسی میان شما و شریک زندگی­تان خلق می­کند و دوست دارید این ارتباط را به شیوه ­ای قابل پیش­ بینی مرتبا تجربه کنید. شما بیش­تر سازگار و انعطاف­ پذیر هستید تا پرتوقع، و احتمالا سنتی هستید. و اگرچه شهوتی یا خلاق نیستید، اما به عنوان وسیله ­ای برای نشان دادن عشق و وفاداری­ تان به شریک زندگی­تان، تمایل دارید چیزی را امتحان کنید که شریک زندگی­تان دوست دارد انجام دهد.

۴. شخصیت هنرمند

در این نوع از انواع شخصیت و رابطه جنسی باید گفت که در یک رابطه­‌ی نزدیک و عاشقانه، رابطه­ ی جنسی یکی از چیزهای مورد علاقه­‌ی شما است، و شما یکی از بهترین­ها هستید. تمایل به رابطه‌­ی جنسی که به طور ذاتی در شما وجود دارد، باعث می­‌شود که شما اشتیاق زیادی آمیخته با کمرویی، و به شیوه­ای منحصر به فرد و جذاب از خود نشان بدهید. از لحاظ فیزیکی، شما روشن­فکر هستید، اشتیاق زیادی به خشنود کردن طرف مقابل­‌تان دارید و ذاتا صمیمی هستید. شما فردی بسیار شهوت­‌پرست هستید، اما توداری و متانت  طبیعی شما باعث می­‌شود که خودتان را کنترل کنید – شما استعدادهای جنسی­تان را به آسانی بذل و بخشش نمی­‌کنید. برای ایحاد صمیمیت در رابطه‌­تان، شما باید احساس کنید که مورد علاقه­‌ی شریک ­زندگی­تان قرار گرفته­‌اید و از سوی او عزیز شمرده­ می­شوید.

۵. شخصیت محافظ

از دید شما ارتباط صمیمی زمانی ارزشمند است که همراه با عشق در یک رابطه­ی متعهدانه و صادقانه شکل گرفته باشد. اگر احساس کنید که طرف مقابل­تان دوست­تان دارد، شما هم عاشقی بی­نظیر و فوق­العاده خواهید بود: روشن­فکر، خلاق، بسیار علاقمند به خشنود کردن شریک زندگی­ تان. شما با تمام وجودتان (بدن، ذهن و روح و روان) وارد رابطه­ جنسی می­شوید، و می­‌خواهید یک ارتباط واقعی را با شریک زندگی­تان احساس کنید. شما متوجه نیاز به وجود رابطه­ی جنسی منظم برای تضمین سلامت یک رابطه هستید، اما برای ارضاء شدن به کمی عشق و عاشقی باکیفیت نیاز دارید.


بیشتر بخوانید: تقویت میل جنسی با 4 روش ساده بدون نیاز به دارو


۶. شخصیت ایده ­آل­ گرا

در این نوع از انواع شخصیت و رابطه جنسی باید گفت که شما یک  فرد عاطفی و دوست داشتنی هستید، و عاشق این هستید که در حین انجام رابطه­ جنسی، عشق را احساس کنید. شما به برقراری ارتباط عاطفی با معشوق خود نیاز دارید. و می خواهید عزیز و گرامی شمرده شوید. اگر به هر شکلی احساس کنید که گول خورده­اید، بلافاصله از رابطه خارج می­شوید. درون یک رابطه­ی پر از عشق، شما یک عاشق شیرین و روشن­فکر و گاهی اوقات خجالتی اما بسیار دوست داشتنی هستید. شما بیش­تر به کیفیت اهمیت می­‌دهید تا کمیت و دوست دارید رابطه­ جنسی ­تان هدفمند و معنادار باشد.

۷. شخصیت دانشمند

در این نوع از انواع شخصیت و رابطه جنسی باید گفت که برای شما، رابطه­ جنسی هم افراطی و هم چالش­ برانگیز است. از رهایی فکری که فراهم می­کند، خوش­تان می ­آید، و چالش خشنود کردن شریک زندگی­ تان و خودتان همه چیز را جالب نگه می‌­دارد. با خوی رقابت­ طلبی ­تان و صلاحیت کلی که دارید، پتانسیل این را دارید که یک یک عاشق فوق­ العاده باشید اما برای این­که تلاشی که می­کنید، توجیه منطقی داشته باشد، نیاز دارید با فردی باشید که با شما ارتباط روحی دارد و شما برای او ارزش قائل هستید.

۸. شخصیت اندیشمند

به عنوان یک مخلوق اهل تفکر، گاهی اوقات برای­تان راحت­تر این است که در سرتان بمانید تا این­که از بدن­تان بخواهید عملکرد جنسی داشته باشد. در واقع دوست دارید در تمام مدت انجام رابطه، واقعا حاضر باشید. اما زمانی که به اندازه­ کافی برای وارد رابطه شدن سر شوق آمده باشید، واقعا آماده هستید و حقیقتا متفاوت و منحصر به فرد هستید. شما از چالش ذهنی و پیوستگی تجربه لذت می­برید، و مهارت جنسی شریک زندگی­ تان را تحسین می­‌کنید. برای شما، یک زندگی جنسی سالم به ارتباط روحی و احترام به شریک­ زندگی­ تان بستگی دارد.

۹.شخصیت عمل­گرا

در این نوع از انواع شخصیت و رابطه جنسی باید گفت که شما فوق­ العاده شهو­تی، روشن­فکر، و صادق و بی شله پیله هستید، تمام ویژگی­هایی که به شما توانایی این را می­دهد که یک عاشق فوق ­العاده باشید. شما همچنین ذاتا دارای تمایلات جنسی هستید و تصویری که در ذهن دارید بسیار برای­تان مهم است، این ویژگی­ ها باعث می­‌شود که مدت زمان زیادی طول بکشد تا وارد یک رابطه شوید. شما قدرت فیزیکی فوق ­العاده ­ای دارید، اما علاقه­ زیادی برای ارتباط فراتر از ارتباط فیزیکی با شریک زندگی­تان ندارید، برای همین احتمالا وارد رابطه­ های زیادی می­‌شوید تا زمانی که مزایای رابطه­ طولانی-مدت و تک همسری را درک کنید، متوجه شوید که چه­ طور خارج از رخت­خواب با شریک زندگی­تان رابطه برقرار کنید.

۱۰. شخصیت محافظ

شما از رابطه­ جنسی به عنوان یک بازی که قرار است در آن پیروز شوید، لذت می­ برید، از جلب شریک زندگی خود گرفته تا نقطه­ اوج ارتباط فیزیکی. از لحاظ فیزیکی، شما بر شریک زندگی­تان غالب هستید، و به این موضوع افتخار می­ کنید. شما به طور طبیعی از نحوه­ ارتباط با شریک زندگی­تان فراتر از جنبه­ های فیزیکی آگاه هستید، اما دائم در فکر این هستید که شریک زندگی ­تان را راضی نگه دارید، بنابراین اگر او آدمی باشد که آن­چه نیاز دارد را به شما مستقیما ­بگوید، بیش از هر شخص دیگری با سبک شما سازگار است.

۱۱. شخصیت سرگرم ­کننده

در این نوع از انواع شخصیت و رابطه جنسی باید گفت که شما آدم­ها را دوست دارید و رابطه­ جنسی را دوست دارید، و در ارتباط با هر دو عالی هستید. شما حقیقتا خوشحال کردن شریک زندگی­تان را دوست دارید. این ویژگی همراه با ذهن باز و آگاهی جنسی زیادی که دارید، باعث می­شود بی ­نهایت مطلووب باشید و بودن با شما لذت زیادی داشته باشد. به لحاظ جنسی، شما جزو بهترین­ها هستید.

۱۲. شخصیت مراقب

بزرگ­ترین لذت شما در رابطه­ جنسی این است که شریک زندگی خود را خوشحال کنید. شما همیشه تشنه­ عشق جسمانی برای خودتان نیستید، اما از هر فرصتی استفاده می­ کنید که روی رابطه و شریک زندگ ی­تان تمرکز کنید. شما با کارهای جنسی عجیب و غریب و خارج شدن از هنجارهای سنتی راحت نیستید، و اگر هرگونه پیشنهادی در این مایه ­ها دریافت کنید، ابروهای­تان را بالا می­برید و احتمالا چیزی می­ گویید مثلِ، “نکنه عقلت رو از دست دادی؟!” اما شما بسیار مشتاق هستید و می ­توانید طرف مقابل­تان را در منطقه­ امن­تان خشنود کنید و در حین انجام این کار گرم و بامحبت باشید.

۱۳.  شخصیت الهام­ گر

در این نوع از انواع شخصیت و رابطه جنسی باید گفت که شما از رابطه­ جنسی به عنوان ابزاری برای ارتباط و داشتن لذت همراه با شریک­ زندگی­ تان استفاده می­کنید. شما به لحاظ جنسی تنها به کسی علاقمند می­شوید که با او ارتباط ذهنی و عاطفی قوی داشته باشید. اگر این شرایط وجود داشته باشد، شما عاشقی شوخ، روشن­فکر و مشتاق به خشنود کردن طرف مقابل­تان هستید و سطح نوآور بودن­تان هم­راستا با قدرت ارتباط با شریک زندگی­تان افزایش می­ یابد. شما می ­دانید چگونه همه چیز را سرگرم کننده و جالب نگه دارید، و همراه با شخص مورد نظرتان حاضر به امتحان کردن هر چیزی و شرکت در هر کاری هستید. به هر حال هر چیزی که ارتباط را افزایش می­ دهد، باید مورد مکاشفه قرار بگیرد!

۱۴. شخصیت بخشنده

در این نوع از انواع شخصیت و رابطه جنسی باید گفت که قدرتمند­ترین منبع  خوشبختی و شادی شما این است که دیگران را شاد کنید، و رابطه­ جنسی فرصت فوق­ العاده­ای را برای شما فراهم می­کند تا ثابت کنید که چه­ قدر خوب می­توانید شریک زندگی­ تان را خشنود کنید. بر این اساس، محرک جنسی شما در رابطه ­­ای که سرشار از فداکاری از سوی شماست، فراتر از محرک ­های معمولی است. شما توسط تصور جنسی­ تان تحریک نمی­ شوید، بلکه مشتاقانه با سبک و نیازهای شریک زندگی­ تان هماهنگ می­ شوید.

۱۵-. شخصیت خیالباف

شما در تلاش سیری­ ناپذیری که برای درک همه چیز دارید، برای هر چیزی در رختخواب آماده هستید. شما همه چیز را فراتر از قلمرو فیزیکی و در حیطه­ روح و روان می­بینید؛ خودتان و شریک زندگی­تان را به چالش می­کشید تا محدودیت­های فکری رابطه­ جنسی را از بین ببرید، و بهترین ارتباط را با کسی خواهید داشت که می­ تواند از چالش شما سربلند بیرون بیاید. شعار مخفی شما این است: “هرچه عجیب و غریب­ تر، بهتر!”

۱۶.  شخصیت مدیر

در این نوع از انواع شخصیت و رابطه جنسی باید گفت که اتاق خواب شما اتاق هیئت مدیره­ شخصی شما است، و شما مسئول آن هستید. شما با قوه­ تخیل­ تان بر رابطه سلطه دارید، پذیرای اکتشاف هستید، و گاهی اوقات می­ توانید کاملا عجیب و غریب باشید، اگر چه زندگی جنسی شیرین ­تان احتمالا نسبتا قراردادی است و به طور قابل پیش بینی برنامه ­ریزی شده­است. هیچ چیز شما را مانند توانی که برای ایجاد شور و شوقی شدید در عشق زندگی­تان دارید، سر حال نمی­ آورد، و در این محدوده از زندگی­تان شما خودتان را کاملا با نیازهای طرف مقابل­تان مظابقت می­ دهید.

منبع: بازده