تخم مرغ یکی از مواد غذایی بسیار ارزشمند است که مصرف آن باعث پیشگیری بروز از بسیاری بیماری ها در بدن می شود اما استفاده این ماده در مواد غذایی باید با در نظر گرفتن رعایت اصول نگهداری و بهداشتی صورت گیرد.

معاون اداره کل نظارت بر فراورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو گفت: کارخانجات تولید مواد غذایی در صورت استفاده از تخم مرغ، ملزم به استفاده از تخم مرغ مایع پاستوریزه هستند.

مهندس سمیره مصاحب در خصوص استفاده از تخم مرغ در واحدهای تولید کننده مواد غذایی، با توجه به مخاطرات میکروبی و فیزیکی استفاده از تخم مرغ معمولی گفت: به منظور ارتقاء سطح ایمنی و سلامت محصولات غذایی و با بررسی‌های کارشناسی بعمل آمده، همه واحدهای تولید کننده محصولات گوشتی و فرآورده‌های غذایی که در فرمولاسیون ترکیبی آنها تخم مرغ استفاده می‌شود و فرآوری آنها بدون فرآیندهای گرمایی است، ملزم به استفاده از انواع تخم مرغ مایع یا پودر پاستوریزه دارای پروانه بهداشتی ساخت هستند.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، صباح همچنین خاطر نشان کرد: حسن نظارت بر اجرای این موضوع بر عهده معاونت‌های غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور خواهد بود.

منبع/ایسنا