مکان های عجیب و خطرناکی در جهان وجود دارند که فقط افراد ماجراجو و شجاع از آن ها بازدید می کنند زیرا رفتن به این مکان ها خطرناک و مخاطره آمیز است،حال می خواهیم شما را با این مناطق رعب انگیز آشنا نماییم. امروز لیستی از خطرناک ترین مکان های توریستی دنیا را آورده است. اگر روحیه ماجراجویی دارید و دوست دارید تعطیلات تان را با هیجان بگذرانید این لیست به دردتان می خورد.

دره مرگ، ایالات متحده آمریکا
این صحرا گرم ترین دمای روی کره زمین را دارد. ۱۳۴ درجه فارنهایت (۵۶ درجه سانتیگراد). هر چقدر هم در برابر گرما مقاومت داشته باشید آفتاب و گرمای سوزان این صحرا خیلی زود شما را از پا در می آورد. در این صحرا بیشتر از ۱۴ ساعت نمی توان زندگی کرد.
صحرای داناکیل، اریتره
به سختی می توان طبیعتی وحشی تر از صحرای داناکیل با دمای کشنده ۱۲۰ درجه فارنهایت به همراه چندین آتشفشان فعال و چشمه های جوشانی که گاز سمی منتشر می کنند تصور کرد. خیلی ها این صحرا را جهنم روی زمین نامیده اند اما هنوز هم ماجراجویان زیادی را به سمت خود جذب می کند. رفتن به این منطقه بدون راهنما شدیدا منع شده است.
کوهستان واشنگتن، ایالات متحده آمریکا
قله این کوه سریع ترین وزش بادها را روی کره زمین دارد. بالاترین سرعت ثبت شده ۳۲۷ کیلومتر در ساعت است. علاوه بر وزش بادهای سنگین دمای یخبندان و برف های سنگین کوه واشنگتن را تبدیل به منطقه ای خطرناک ساخته است. این کوه با ارتفاع ۱۹۱۷ متر مرگبارترین قله دنیا شناخته شده است.
کوه آتشفشان سینابونگ، اندونزی
این آتشفشان فعال در جزیره اندونزیایی سوماترا واقع شده است. این کوه مرتب در حال فوران است و روستاها و شهرهای اطراف خود را پوشیده از دود و خاکستر و مواد مذاب کرده است. آخرین انفجار در ۲۷ فوریه سال ۲۰۱۶ رخ داده است.
جزیره مار، برزیل
این جزیره که در سواحل برزیل واقع شده یکی از خطرناک ترین مکان های روی زمین شناخته شده است. دلیل خطرناک بودن این جزیره وجود انبوهی از مارهای گوناگون است. بر اساس آمار به دست آمده در هر متر مربع ۵ مار زندگی می کند.
پارک ملی مادیدی، بولیوی
این پارک در نگاه اول بسیار زیبا و چشمگیر می رسد اما در حقیقت بسیار خطرناک است زیرا محل زندگی وحشی ترین و سمی ترین جانداران دنیاست. گیاهانی که در این پارک رشد می کنند باعث خارش، دانه، سرگیجه و در نهایت زخم های کوچک می شود.
دره مرگ، کامچاتکا، روس
شبه جزیره کامچاتکا نیز در خود دره مرگ دارد که نزدیک کوهستان Geysers واقع شده است. غلظت بالای گازهای سمی یافت شده در این منطقه تهدید بزرگی برای موجودات زنده است. گیاهان و حیوانات به سرعت در این منطقه می میرند و انسان ها نیز دچار تب و سرگیجه می شوند.
آتول بیکینی، جزایر مارشال
این جزیره زیبا همچون بهشت است اما به دلیل آزمایشات هسته ای که در آن جا انجام شده آن را تبدیل به زمین های بایر رادیواکتیو کرده است. سطح امواج رادیواکتیو به قدری در این جزیه زیاد است که منجر به سرطان می شود و ساکنین آن مجبور به ترک خانه های خود شده اند.
Elephant Kingdom، چونبوری، تایلند
در این منطقه در مزرعه کروکدیل تایلند مردم می توانند با یک قایق دور بسته کروکدیل ها را از نزدیک ببینند و به آن ها غذا بدهند.
Afar Depression، اتیوپی
کوه آتشفشان ارتا آله یکی از خطرناک ترین آتشفشان های کره زمین به حساب می آید. زمین لرزه های کوچک دائما این منطقه را به لرزه در می آورد و روی زمین شکاف های کوچک ایجاد می کند. دلیلش وجود ۲ دریاچه گدازه در قله این کوه است. مقدار گدازه های موجود در این دریچه مدام در حال تغییر است به همین دلیل باعث لرزش زمین می شود.
رودخانه ناترون، تانزانیا
این منطقه شبیه به مکانی ماوراء عالم خاکی است. نمک قلیایی سطح این دریاچه به قدری خطرناک است که حیوانات را با کوچک ترین تماس از بین می برد.شنا در این رودخانه کاملا منع شده است و بوی تند هیدروژن سولفات به کسی اجازه ماندن و لذت بردنو از منظره زیبای خود را نمی دهد.

منبع/آخرین خبر