تا به حال شده که حس کنید بدنتان انرژی زیادی از دست داده است. بخصوص بعد از ورزش کردن و انجام کارهای سخت. بدن به یک سری ویتامین ها و مواد مغذی برای رشد و ترمیم نیاز دارد. در اینجا دو ماده خوراکی برای تامین سریع انرژی در شما آورده شده است. با دکتر سلام همراه باشید.

اثرات جانبی مصرفبعضی اغذیه‌های ناسالم هر چند که ممکن است انرژی مورد نیازمان را تأمین کند، بسیار بیشتر و خطرناک‌تر از انرژی موقتی است که برایمان به ارمغان می‌آورند.

در اینجا با دو خوراکی عجیب اما کارامد و سالم، به منظور جایگزینی برای خوردنی‌ها و نوشیدنی‌های انرژی زای مصنوعی و ناسالم آشنا شوید.

شیرکاکائو: تحقیقات نشان داده که تنها یک روز پس از یک ورزش ساده، بدن ما مقدار قابل ملاحظه‌ای مایعات، کربوهیدرات و پروتئین را از دست داده که باید به نحوی تأمینشان کنیم. بهترین گزینه برای تأمین این مواد از دست رفته «شیر کاکائو» است. نتایج تحقیقات اخیر بر روی دوچرخه سواران نشان داده است که توان دوچرخه سوارانی که پس از تمرینات روزانه‌شان به مصرف شیرکاکائو پرداخته‌اند، به مراتب بهتر و سریع‌تر به وضعیت عادی بازگشته است.
آلو خشک: نتایج تحقیقات، نشان داده که آلوهای خشک شده اما خوشمزه جهت تأمین مواد مورد نیاز رشد و ترمیم استخوان‌ها از بهترین گزینه‌ها به شمار می‌روند. مصرف روزانه ۱۰ آلوخشک اثری معجزه آسا بر روی شما داشته و ظرف سه روز، موجب بازیابی بسیاری از مواد مورد نیاز بدن شما خواهد شد.

بهداشت نیوز