سیگار کشیدن ضرر های زیادی دارد. طبق آمار بدست آمده، در هر 8 ثانیه یکبار، به علت مصرف سیگار، یک نفر در جهان می میرد. با توجه به اینکه آمار افرادی که به سیگار و مواد مخدر روی می آورند، روز به روز در حال افزایش است، پیش بینی می شود که آمار مرگ و میر آن هم افزایش یابد.

در سال 2015، تعداد افراد سیگاری جهان به یک میلیارد رسید و با توجه به اقدامات اطلاع‌رسانی درباره مضرات سیگار و همچنین ممنوعیت سیگار کشیدن در اماکن مختلف، تعداد سیگاری‌های جهان همچنان بسیار بالاست.

این مطالعه جدید که دانشمندان دانشگاه واشنگتن آن را انجام داده‌اند، نشان می‌دهد در هر 8 ثانیه یک نفر در جهان بر اثر مصرف سیگار می‌میرد. این مطالعه همچنین نشان می‌دهد، یک چهارم مردان و یک بیستم زنان به دلیل مصرف سیگار در معرض خطر مرگ ناگهانی هستند.

آماری که سازمان بهداشت جهانی درباره جمعیت سیگاری‌های جهان منتشر کرده،نشان می‌دهد، بیشترین سرانه مصرف سیگار در جهان به کشور کره‌ شمالی تعلق دارد.

بر این اساس 58.6 درصد کره‌ای‌های بزرگسال سیگاری هستند. بزرگسالان یونان با 51.7 درصد در رده دوم سیگاری‌ترین مردم جهان ایستاده‌اند. نائورو 49.3 درصد، روسیه 48.3 درصد، اوکراین 43.3 درصد، اتریش 43.3 درصد، بلاروس 42.4 درصد، صربستان 42.3 درصد، بوسنی و هرزگوین 42.2 درصد و ساموآ با 40.9 درصد، در رده‌های بعدی سیگاری‌ترین مردم جهان ایستاده‌اند

جام جم آنلاین