برخی اوقات به دلیل اختلال ژنتیکی و بیماری های نادر کودکانی به دنیا می آیند که بدنی غیر طبیعی دارند و باعث شگفتی پزشکان می شوند مثل یک نوزاد عراقی که با هشت دست و هشت پا به دنیا آمد. یک نوزاد هفت ماهه عراقی که با هشت دست و پا به دنیا آمد، در هند تحت عمل جراحی قرار گرفت.
به دلیل فقدان امکانات لازم، پزشکان عراقی از انجام این عمل جراحی خودداری کرده بودند.
این کودک که “کَرَم سرمد” نام دارد، با نوعی بیماری دست و پنجه نرم می‌کرده است که موجب رشد 4 دست و پای اضافی در بدن وی شده بود.
این کودک، با 2 دست و 2 پای اضافی به دنیا آمده بود. با این‌حال، یکی از دست‌ها و پاها از دیگری بسیار کوچکتر بوده و یکی از آن‌ها به یک دست و پای دیگر تبدیل شده بود.
علاوه بر این، یک دست و یک پای او از شکمش بیرون آمده بود.
پدر او که خود پزشک است، می‌گوید درباره جراحی‌های مشابه و موفق در هند شنیده بوده است. به همین دلیل، به همراه همسرش به هند سفر کرده است.
کرم پس از انجام جراحی‌های پیچیده، اکنون به عراق بازگشته است. با این‌حال، والدین او به طور مرتب با پزشکان هندی در تماس هستند.
اکنون کَرم مانند هر کودک عادی، 2 پا دارد. اما پای چپ وی به طور کامل رشد نکرده است و پزشکان مجبور شده اند از ماهیچه پاهای اضافی او برای ترمیم آن استفاده کنند. همچنین، کمر او نیز که خمیده بوده، تحت جراحی خاصی قرار گرفته است.
گفته می‌شود وضع سلامتی این نوزاد پایدار است.

منبع/آخرین خبر