سکسکه غالبا در چه افرادی پدید می آید؟ این عارضه چگونه قابل درمان خواهد بود؟ در این مطلب برخی روش های درمانی خانگی را برای برطرف کردن سکسه در اختیارتان قرار خواهیم داد، به این منظور می توانید از شکر،قند یا عسل کمک بگیرید، خواهید دید به راحتی سکسکه شما قطع خواهد شد روش استفاده از این موادغذایی را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

 سکسکه مشکلی است که از انقباض ماهیچه دیافراگم ایجاد می‌شود. این حالت برای برخی کوتاه است و برای بعضی‌ها حتی تا بیش از چند روز ادامه پیدا می‌کند و بسیار آزاردهنده است.

در ادامه علت‌های سکسکه و راه‌های درمان آن گفته می‌شود. مهم‌ترین علت ایجاد سکسکه تحریک اعصابی است که عضلات تنفسی به‌ویژه دیافراگم را تحریک کند.
نوشیدن و خوردن نوشیدنی‌ها و غذاهای داغ از عامل دیگر سکسکه است. اختلال معده یا لوزالمعده به سکسکه منجر می‌شود.
مشکلات مثانه نیز می‌تواند باعث بروز آن شود. تند و زیاد غذا خوردن معمولا به سکسکه منجر می‌شود. در دوران بارداری این مشکل زیاد رخ می‌دهد. خنده شدید و طولانی مدت باعث این حالت می‌شود. عمل‌های جراحی که روی شکم انجام داده‌اید می‌تواند باعث بروز سکسکه شود.
بایستید و به جلو خم شوید، سپس آب را از دیواره روبه‌رویی لیوان بنوشید. یک لیوان آب را به سرعت بنوشید.
یک قاشق شکر یا عسل را در انتهای زبان خود بگذارید یا یک قند را روی زبان بگذارید و بمکید. نفس خود را 10 ثانیه حبس کنید. در یک کیسه کاغذی نفس بکشید. با یک قاشق زبان کوچک خود را به سمت بالا ببرید. یک قاشق سرکه بخورید. زبان خود را به سرعت به سمت بیرون ببرید. زبان خود را به اطراف تکان بدهید یا با دست به آرامی به بیرون بکشید طوری که زبان کوچک تکان بخورد. آب یخ قرقره کنید و انتهای گلو را ماساژ بدهید.

فرهیختگان