اگر قصد کاهش وزن دارید پیشنهاد می کنیم از غذای کودکتان کمک بگیرید، غالبا غذای کودکان سالم تر و کم کالری تر است، بد نیست این رژیم جالب را امتحان کنید، و با استفاده از وعده های غذایی کوچک به کنترل اشتها و تناسب اندام دست پیدا کنید،با کمک ورزش و این رژیم غذایی متفاوت می توانید به اضافه وزن خود را از بین ببرید.

فرض کنید با غذاهای کودک یک بازی حدسی انجام دهید به طوریکه در آن غذاهای مختلف کودک را به عنوان نمونه انتخاب کرده (برچسب روی غذاها پنهان نگه داشته است) و تلاش کنید تا آنها را شناسایی کنید- گلابی؟ اسفناج؟ بعضی از افراد کل شیشه را خورده اما موفق نمی شوند محتویات آن را درست حدس بزنند.
رژیم غذایی کودک یا “The Baby Food Diet” یک پدیده ی اینترنتی است که که توسط مربی مشهور تریسی اندرسون آغاز شده  و حیله ای برای کاهش کالری و کنترل سهم وعده های غذایی است. این رژیم شامل جایگزینی یک یا دو وعده ی غذا یا میان وعده در طول روز است که همراه با شیشه هایی از مواد غذایی کودک می باشد که کالری آنها از ۲۰ تا ۱۰۰ است.

این رژیم نوعی رژیم کاهش وزن نیست اما یک برنامه ی نگهداری برای کمک به شما جهت حفظ وزن هایی است که قبلاً از دست داده اید.

قوانین این رژیم که به طور رسمی در هیچ جایی منتشر نشده است، تغییر می کنند. یک نسخه از این رژیم خواستار خوردن ۱۴ شیشه غذای کودک در طی روز و خوردن یک شام واقعی در هنگام شب است. مشاهده ی این مسئله که چرا یک فرد توسط جایگزین کردن وعده های غذایی بزرگ سایز با تعدادی شیشه ی موز یا نخودفرنگی کوچک وزن کم می کند، کار دشواری نیست. از آنجایی که بیشتر افراد خوردن بیش از چند قاشق اندک غذا را کاری دشوار می دانند، کنترل سهم وعده های غذایی احتمالاً یک موضوع مهم نیست.

چه چیزهایی می توانید و چه چیزهایی نمی توانید بخورید؟

به نظر می رسد تمامی طعم های غذای کودک منصفانه و عادلانه باشد، این مسئله بدین معنا است که وعده های غذایی شما می تواند شامل پوره ی میوه ها، سبزیجات، و مقداری گوشت مانند گوشت بوقلمون، جوجه، گوشت گوساله و آبگوشت باشد.

افرادی که این رژیم را امتحان کرده اند می گویند بسیاری از طعم ها برای بزرگسالان استفاده می شوند و ممکن است شما ملزم به انجام چند آزمون و خطای گران و  احتمالاً ناخوشایند خواهید بود تا تشخیص دهید که کدام یک از آنها به معنای واقعی کلمه برای شما مناسب  بوده و می توانید آنها را هضم کنید. برخی می گویند مواد غذایی به آسانی و به سرعت از طریق سیستم آنها هضم می شود.

سطح تلاش: بالا

ترک کردن منظم مواد غذایی و جویدن ادامس نیازمند تعهد است.

محدودیت ها: شما به واسطه ی غذاهای کودکی که می توانید بخورید، محدود هستید. اگر به دنبال پیتزا یا همبرگرهای کودک هستید، آنها وجود ندارند.

پخت و پز و خرید: چنانچه از این رژیم غذایی تبعیت می کنید، باید میزان زیادی غذای کودک انبار کرده و کمتر آشپزی کنید.

جلسات حضوری: خیر

ورزش: لازم نیست.

آیا اعمال محدودیت ها یا اولویت ها مجاز است؟

گیاه خواران: از آنجایی که بیشتر غذاهای کودک از میوه ها و سبزیجات تهیه شده است، گیاه خوار بودن در این رژیم غذایی دشوار نیست. اما منابع گیاهی پروتئین مانند لوبیا و محصولات سویا معمولاً در محصولات غذایی کودک یافت نمی شوند.

رژیم فاقد گلوتن: بیشتر محصولات سبزی و میوه ی کودک باید عاری از گلوتن باشند، اما شما باید به منظور احتیاط بیشتر برچسب روی این محصولات را چک کنید. برخی از دیگر محصولات غذایی کودک شامل غلات و غذاهای مبتنی بر گوشت، دربردارنده ی گندم هستند.

نکات دیگری که باید بدانید

جایگزین نمودن وعده های غذایی با غذای کودک منجر به عدم توازن تغذیه ای و دریافت میزان بسیار کمی کالری می شود و از آنجایی که پروتئین، فیبر و عمل جویدن مواد غذایی به شما کمک می کند تا احساس سیری داشته باشید، ممکن است در این رژیم غذایی احساس کنید پس از خوردن یک وعده ی غذایی شکمتان صدا می دهد که این مسئله بستگی به این دارد که چه غذاهایی انتخاب می کنید و چه مقدار غذا می خورید.

به یاد داشته باشید که راه صحیح کاهش وزن و حفظ آن، یافتن یک برنامه ی غذایی است که شما می توانید با آن زندگی کنید و همچنین برنامه ی ورزشی منظم داشته باشید.

بر طبق بیانات آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی، هنگامی که یک رژیم غذایی جدید را امتحان می کنید، باید این سوال را از خودتان بپرسید، «آیا می توانم خودم را همیشه در حال خوردن به این شیوه تصور کنم؟» اگر پاسخ نه است، شما در کوتاه مدت بهترین راه حل را یافته اید اما این مسئله برای بلند مدت بریا شما کارایی ندارد.

هزینه: کالری برای کالری، غذای کودک ارزان نیست. یک شیشه غذای کودک برای شما ۱ دلار یا بیشتر خرج بر میدارد و اگر شما ۱۶ شیشه در روز غذای کودک میل کنید، هزینه ی شما به سرعت افزایش می باید.

پشتیبانی: این رژیم، رژیمی است که شما باید با تکیه بر خودتان انجام دهید.

نسخه