مهمترین اخبار پزشکی امروز پیرامون پیش بینی سازمان هواشناسی در خصوص بارش ها و آخرین دستاوردها و پژوهش های دانشمندان با موضوعات پزشکی و سلامتی بود که در این بسته خبری قابلیت مشاهده سر فصل های خبرهای پزشکی روزانه را خواهید داشت.


مجله پزشکی دکتر سلام با پوشش کامل و جامع اخبار پزشکی در ایران و جهان برای سهولت استفاده و مطالعه شما کاربران عزیز گزیده اخبار پزشکی بیست و نهم فروردین را در قالب یک بسته ویژه خبری در اختیار شما قرار می دهیم.

عناوین اخبار پزشکی دکتر سلام که در روز سه شنبه بیست و نهم ماه قرار داده شده است عبارتند از:

 

“ وقوع زمین لرزه در چندین شهر پاکستان”، “افزایش استرس و اضطراب در میان مردم کشور آمریکا” ، “ورود سامانه بارشی جدید از امشب به کشور”، “بیمارستان سوختگی پیشرفته در بهارستان ساخته می شود”، “تحریک سلول های عصبی برای افزایش فعالیت بدن”، “پیام معاون رئیس جمهور در پی ضایعه درگذشت دکتر میرعمادی”، “جزئیات برگزاری جشنواره بین‌المللی خوارزمی”، “پیش بینی فعالیت های مغزی در خواب” ،”راهی برای رساندن مستقیم مواد دارویی به مغز” ، “فضاهای سبز سلامت روان افراد مسن را تقویت می‌کند”

 

به گزارش دکتر سلام گزیده اخبار پزشکی امروز 29 ام فروردین ماه ۹۶ به همراه خلاصه خبر در ادامه درج شده است که شما می توانید با کلیک بر روی تیتر آن ها به متن کامل پست هدایت شوید.

 

وقوع زمین لرزه در چندین شهر پاکستان

امروز در چند شهر پر جمعیت کشور پاکستان زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۵ ریشتر به وقوع پیوست که این زلزله باعث رعب و وحشت در میان مردم و خروج مردم از خانه های خود شد،هنوز گزارشی از میزان تلفات این زلزله مخابره نشده است.

 

افزایش استرس و اضطراب در میان مردم کشور آمریکا

محققان با بررسی و تحقیق در خصوص شیوع میزان افسردگی در بین مردمان کشور آمریکا دریافتند که میزان ابتلا به بیماری های روانی در بین مردم افزایش یافته است و بسیاری از مردم در این کشور دارای بیماری های ناشی از استرس و اضطراب هستند.

 

ورود سامانه بارشی جدید از امشب به کشور

از امشب موج جدید بارش ها از نواحی غربی کشور آغاز می شود و استان های غربی و شمال غربی بار دیگر متاثر از بارش باران قرار خواهند گرفت و به تدریج این سامانه بارش های پراکنده ای را نیز برای پایتخت به همراه خواهد آورد.

 

بیمارستان سوختگی پیشرفته در بهارستان ساخته می شود

به منظور ارائه خدمات بهداشتی و درمانی بهتر به مردم در طرح تحول نظام سلامت بزرگترین بیمارستان سوختگی کشور تا پایان سال قابل بهره برداری و استفاده مردم قرار خواهد گرفت.

 

تحریک سلول های عصبی برای افزایش فعالیت بدن

پژوهشگران با بررسی ساختار مغز و نواحی مختلف مغز موفق به تحریک سلول های عصبی قسمتی از مغز شدند که قادر است میزان فعالیت بدنی و توانایی حرکتی انسان را افزایش دهد.

 

پیام معاون رئیس جمهور در پی ضایعه درگذشت دکتر میرعمادی

دکتر ستاری معاون رئیس جمهور در حوزه علمی و فناوری با انتشار پیام تسلیت همدردی خود را در پی درگذشت دکتر میرعمادی معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف ابلاغ کرد.

 

جزئیات برگزاری جشنواره بین‌المللی خوارزمی

جشنواره بین‌المللی خوارزمی یکی از معتبرترین و مشهورترین جشنوراه ها در حوزه تحقیقات و پژوهش های برتر و جدید است که توسط دانشمندان و دانشجویان ایرانی صورت می گیرد و مورد حمایت ارگان های دولتی می باشد.

 

پیش بینی فعالیت های مغزی در خواب

فعالیت مغزی در هنگام خواب و عملکرد مغز در زمان استراحت موضوع جدید بررسی محققان بوده است که پژوهشگران با بررسی یک روش جدید توانسته اند محتوای خواب افراد را پیش بینی کنند.

 

راهی برای رساندن مستقیم مواد دارویی به مغز

یکی از بهترین و سریع ترین راه های انتقال مواد دارویی به مغز مجرای تنفسی و بینی می باشد که محققان با انجام آزمایش بر روی ملخ که شباهت ساختاری با انسان دارد،امکان رساندن دارو به مغز از راه بینی را مورد بررسی قرار دادند.

 

فضاهای سبز سلامت روان افراد مسن را تقویت می‌کند

حضور و فعالیت در طبیعت باعث آرامش فکری و کاهش استرس در میان افراد مسن می شود این موضوع با مطالعه یک محقق انگلیسی به اثبات رسید و مشخص شد فضای سبز موجب تقویت سلامت روان افراد پیر می شود.

 

تهیه و تدوین آرش توکلی

هرگونه استفاده  با درج مجله اخبار پزشکی دکتر سلام مجاز می باشد.