ترکیب لیمو ترش و دارچین برای پوست صورت بسیار مفید است و پوستی صاف و بدون آکنه برای شما ایجاد می کند. البته حتما قبل از استفاده این ترکیب را روی پوست دستتان تست کنید اگر مشکلی پیش نیامد، روی پوست صورت بزنید. با دکتر سلام همراه باشید.

 آب لیموترش برای برطرف کردن لک‌های باقی مانده روی پوست و جای جوش مؤثر است. دارچین نیز باعث کاهش و رفع مشکلاتی می‌شود که با جوش‌های سرسیاه خود را نشان می‌دهند. اگر هر شب این ترکیب را استفاده کنید آکنه‌ها کاهش یافته و جای جوش‌ها کمتر می‌شوند. تهیه ماسک از این دو ماده برای افرادی که پوست بسیار چرب و پر از آکنه دارند مؤثر است.

به نقل از مجله روزهای زندگی، البته اگر پوست بسیار حساسی دارید از این ماسک استفاده نکنید. می‌توانید مقدار کمی از آن را روی پوست دستتان آزمایش کنید، اگر مشکل خاصی پیش نیامد جوش‌ها را با آن بپوشانید.

مواد لازم:

پودر دارچین: ۱ قاشق (۵ گرم) آب لیموترش: ۱ قاشق (۱۰ میلی لیتر) ظرف تمیز یک تکه پنبه

روش تهیه و استفاده:

پودر دارچین و آب لیموترش را با هم ترکیب کنید. یک تکه پنبه را به آن آغشته کرده و روی مناطقی که جوش دارید بزنید. حتماً صورت را قبل از آن تمیز کنید. اجازه دهید ماسک به مدت ۵ دقیقه روی پوست بماند و سپس با آب ولرم شستشو دهید.

شما می‌توانید از این ماسک برای هر زمانی که سر و کله جوش‌ها پیدا می‌شوند و یا برای کاهش لکه‌های به جا مانده از جوش‌ها استفاده کنید. این ماسک را شب‌ها تهیه و استفاده کنید.

دارچین و لیموترش برای کاهش وزن

به کمک ترکیب دارچین و لیموترش می‌توانید سوخت و ساز بدنتان را بالا برده و وزن کم کنید. دارچین به کنترل میزان انسولین خون و همچنین کربوهیدراتها کمک می‌کند. در نتیجه بدن به جای انباشته کردن از آنها به صورت انرژی استفاده می‌کند با چربی‌های مقاومی که در ناحیه شکم انباشته شده‌اند مقاابله کنید و بتوانید به تدریج و در سلامت کامل وزن کم کنید.

مواد لازم:

چوب دارچین: ۱ عدد آب پرتقال: ۱ لیوان (۲۵۰ میلی لیتر) آب لیموترش: ۵ قاشق (۵۰ میلی لیتر) عسل: ۱ قاشق (۷/۵ گرم)

روش تهیه و استفاده

ابتدا یک لیوان آب پرتقال طبیعی آماده کنید، سپس آن را به مدت ۵ دقیقه با چوب دارچین و عسل داغ کنید. بعد از ۵ دقیقه چوب دارچین را خارج کرده و ۵ قاشق لیموترش را اضافه کنید. این نوشیدنی را صبح در وعده صبحانه میل کنید. خواهید دید که مانند آب روی آتش خواهد بود.

دارچین و لیموترش برای کاهش درد مفاصل

اگر از آرتریت رنج می‌برید، توصیه می‌کنیم که از مصرف ترکیب دارچین و لیموترش غافل نشوید چون یک ترکیب ضد التهاب است و ورم را از بین می‌برد. لیموترش سرشار از ویتامین C است. این ویتامین برای بدن ضروری است. چون به احیای کلاژن که همان پروتئین موردنیاز سلامت استخوان‌ها و مفاصل است کمک می‌کند. آب لیموترش همچنین سرشار از آنتی اکسیدان‌هایی است که به طور مؤثر التهاب را کاهش می‌دهند. ترکیب این ماده با دارچین یک ترکیب ادرار آور و سم‌زدا است. این ترکیب ضدالتهاب بوده و برای از بین بردن مشکلات رایج فصل سرما استفاده می‌شود.

مواد لازم:

چوب دارچین: ۱ عدد آب لیموترش: ۵ قاشق (۵۰ میلی لیتر) عسل ۱ قاشق (۷/۵ گرم) آب ۱ لیوان (۲۵۰ میلی لیتر)

روش تهیه و استفاده:

برای بهره‌مندی از خواص این ترکیب در تسکین درد مفاصل به آب در حال جوش چوب دارچین و عسل را اضافه کرده و اجازه دهید ۱۵ دقیقه بجوشد، سپس شعله را خاموش کنید تا ۱۰ دقیقه دیگر استراحت کند. ترکیب را صاف کرده و در نهایت آب لیموترش را افزوده و هر روز به صورت ناشتا میل کنید.

 

دارچین و لیموترش برای مقابله با سرماخوردگی و آنفولانزا

با وجود اینکه مصرف این ترکیب شما را صد در صد در برابر ویروس آنفولانزا یا سرماخوردگی ایمن نمی‌کند، اما با این حال کمک خواهد کرد تا با سرعت بیشتری بهبود پیدا کنید و از شر ویروس‌ها خلاص شوید. ویتامین C موجود در لیموترش و خواص ضدباکتریایی دارچین باعث افزایش مقاومت دستگاه ایمنی بدن می‌شود. به این ترتیب شما می‌توانید از دوره تب، بیماری و همچنین خلط فراوان زودتر خلاص شوید.

مواد لازم:

چوب دارچین: ۱ عدد آب پرتقال: ۱ لیوان (۲۵۰ میلی لیتر) آب لیموترش: ۵ قاشق (۵۰ میلی لیتر) عسل: ۱ قاشق (۷/۵ گرم)

روش تهیه و استفاده:

ابتدا یک لیوان آب پرتقال طبیعی آماده کنید، سپس آن را به مدت ۵ دقیقه با چوب دارچین و عسل داغ کنید. بعد از ۵ دقیقه چوب دارچین را خارج کرده و ۵ قاشق لیموترش اضافه کنید. این نوشیدنی را صبح در وعده صبحانه میل کنید. خواهید دید که مانند آب روی آتش خواهد بود.

 بولتن نیوز