اگر می خواهید خانواده سالم و شادابی داشته باشید، بهتر است به برخی نکات مهم و تاثیرگذار در این زمینه دقت کنید، برخی ویژگی ها در اعضای اصلی خانواده در افزایش سلامت روانی دیگر اعضا تاثیرات فراوانی خواهد گذاشت، عشق و محبت و روابط عاطفی قوی در این زمینه حرف اول را میزند و می تواند پایه های یک زندگی سالم را محکم کند.

برای داشتن یک خانواده سالم، باید مفهوم خانواده را برای خودتان تعریف کنید و منظور خودتان را از چنین خانواده‌ای روشن سازید. برای مثال، یک خانواده سالم برای بعضی از افراد باید این ویژگی‌ها را داشته باشد: سلامتی, شادی, عشق و ماجراهای هیجان‌انگیز. اگر شما هم همین ویژگی‌ها را مد نظر دارید، باید براساس این الگوها زندگی کنید تا مفهوم مورد نظرتان از خانواده سالم به واقعیت تبدیل شود: سه بار در هفته همراه با اعضای خانواده به باشگاه ورزشی بروید، برنامه‌های‌ خانوادگی‌تان را در آغاز هر هفته با حضور همدیگر بررسی کنید و درباره تفریحات هیجان‌انگیز گروهی‌تان با مشارکت همدیگر تصمیم بگیرید. اعضای هر خانواده‌ای، مخصوصا کوکان، باید ارزش‌های خانواده خودشان را یاد بگیرند و همان‌طور که به این ارزش‌ها پایبند هستند، به ارزش‌ها و باورهای خانواده‌های دیگر نیز احترام بگذارند. تحمل کردن ارزش‌ها و باورهای دیگران، گام بزرگی در فهم اهمیت این موضوع است.

این کار به خانواده و فرزندان شما کمک می‌کند تا با افراد متفاوت تعامل موفق‌تر و بهتری داشته باشند. این تحمل‌پذیری و پذیرش تفاوت‌ها، آشنا شدن با افراد جدید را راحت‌تر می‌کند و بچه‌ها را برای پیدا کردن دوستان جدید آماده می‌سازد. علاوه بر این، رابطه آنها با جامعه نیز تحت تاثیر همین تحمل‌پذیری قرار می‌گیرد.

سلامتیسم