خیلی از ما دارای عادات غذایی اشتباهی هستیم. نوع تغذیه و نحوه ی تغذیه در سلامتی نقش زیادی دارد. همه ی متخصصان به ما می گویند که حداقل روزی 3-4 لیوان آب بنوشید ولی گاهی به این مسئله توجه نمی کنیم. آب نقش زیادی در سم زدایی بدن و تنظیم متابولیسم بدن دارد.

عادات غذایی خود را تغییر دهید !

آهسته بخورید و خوب بجوید. ممکن است این کار در ابتدا خسته کننده باشد یا آن را فراموش کنید اما کم کم عادت میکنید.

آهسته خوردن یکی از رموز کاهش وزن و تناسب اندام <Weight loss and fitness>است . از صحبت کردن، مطالعه، فکر کردن به امور روزمره، تماشای تلویزیون و… انجام هر کاری حین خوردن خودداری کنید. اجازه دهید مغز فقط به آنچه میخورید، فکر کند. فضای نهار خوری خانه ی خود را دور از تلویزیون تعبیه کنید .

روزی دو تا سه لیتر آب بخورید. آب به تنظیم متابولیسم و سوخت و ساز بدن، سمزدایی، گردش خون، شادابی پوست، فعالیت اعضا و بافتهای بدن و​حتی​به تنظیم خوابتان کمک بسیار میکند. حواستان باشد بین خوردن غذا تا یک ساعت بعد مایعاتی اعم از آب، دوغ، کولا یا هر نوشیدنی دیگر نخورید (اگر معتقدید در این صورت غذا از گلویتان پایین نمیرود، با جویدن بیشتر و فرو دادن اندک اندک غذا مشکل حل خواهد شد. نوشیدن مایعات حین خوردن غذا، مواد مغذی را میشوید و سریع از معده خارج میکند).

همهی غذاهایی که از آن لذت میبرید را بخورید اما نکتهی کلیدی این است که کمتر بخورید. بدترین کاری که میتوانید بکنید این است که خودتان را زیاد محدود کنید، در نتیجهی این محدودیت و راضی نشدن از غذای خود زیاد خواهید خورد. همیشه به سبزیجات خود کمی چاشنی اضافه کنید، مانند اضافه کردن روغن زیتون و سیر و یا افزودن روغن زیتون، نمک، فلفل و سیر به غذا قبل از قرار دادن در فر.

افزایش فعالیت بدنی به ادامه حرکت مواد غذایی از طریق دستگاه گوارش کمک می کند این می تواند سرعت هضم غذا را افزایش دهد و به روند کلی گوارش کمک می کند. ورزش می تواند از یبوست جلوگیری و سرعت هضم را با کاهش میزان ماندن غذا در روده بزرگ افزایش دهد در نتیجه مقدار آب جذب شده از مدفوع به بدن محدود می شود . غذاهای غنی از فیبر به هضم با روش های گوناگون کمک می کند خوردن این غذاها می تواند با کاهش یبوست سرعت هضم را افزایش دهد و به طور کلی سبب حفظ سلامت روده می شود.فیبر با جذب آب و اضافه کردن وزن و حجم مدفوع کار می کند برای این کار آب کافی (و گاهی اوقات افزایش) مصرف آب نیز مورد نیاز است در غیر این صورت، یبوست می تواند رخ دهد.

شفا آنلاین