در یک بررسی جدید  که توسط پژوهشگران کشور استرالیا با موضوع میزان شیوع بیماری های روانی و افسردگی صورت پذیرفت مشخص شد بیش از یک چهارم مردم این کشور دچار اختلالات روحی و زوانی هستند.

در این بررسی آمده است که تعداد افراد ۱۵ تا ۱۹ ساله مبتلا به اختلالات روانی شناختی در این کشور از پنج سال گذشته بیشتر شده است. همچنین دختران و استرالیایی‌های بومی بیشتر احتمال دارد به این اختلالات مبتلا شوند.

در این بررسی پیشنهاد شده تا سرمایه‌گذاری بیشتری در ارائه تجهیزات حمایتی آنلاین و بهبود آگاهی‌ در زمینه سلامت روان انجام شود.

به گفته محققان استرالیایی نقاط کلیدی نگران کننده برای جوانان شامل کنار آمدن با استرس، مشکلات مدرسه و تحصیل و همچنین شیوع افسردگی است.

به گزارش بی‌بی‌سی، کارشناسان استرالیایی تاکید کردند: در این گزارش درباره افزایش هشداردهنده تعداد جوانانی صحبت می‌کنیم که در سکوت با بیماری‌های روانی جدی دست به گریبان هستند و اغلب به کمک‌های مورد نیاز برای کنترل این اختلالات و بهبود آنها دسترسی ندارند. این یافته نشان می‌دهد که “اختلال روان” یکی از چالش‌های بزرگ قرن حاضر است و باید به طور جدی مورد توجه و رسیدگیِ جامعه، مسئولان خدمات درمانی و همچنین خانواده‌ها باشد.

منبع/ایسنا