oftadan-salmandan

مشکلات شنوایی و فقدان تعادل به دلیل  مشکل گوش داخلی از عمده ترین  دلایلی است که باعث  به زمین خوردن در پیران می‌شود.
متأسفانه بسیاری از ناتوانی‌های شدید به دلیل زمین خوردن در سالمندان اتفاق می‌افتد که علت آن عدم تعادل و اختلال در سیستم گوش داخلی است که همزمان با وجود پوکی استخوان و عدم تعادل در سالمندان، سبب بروز شکستگی‌های مختلف در آن‌ها می‌شود که معمولاً درمان آن بسیار پرهزینه و دشوار است.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

سرگیجه  مهم‌ترین نشانه عدم تعادل است و سالمندان درصورت مشاهده هرگونه حالت عدم تعادل در مرحله اول به متخصصین گوش و حلق و بینی و مغز و اعصاب مراجعه کرده و پس از اینکه مشخص شد سرگیجه و عدم تعادل به علت اختلال در سیستم گوش داخلی است به کمک متخصصین تیم توانبخشی، روند درمان را ادامه دهند تا از ایجاد حوادث و مشکلات ناشی از عدم تعادل در امان باشند و بتوانند به زندگی طبیعی خود باز گردند.
قرار گرفتن در محیط‌های پر سر و صدا نیز فرد را مبتلا به کم شنوایی و ایجاد اختلال در سیستم تعادل می‌کند که لازم است موارد حفاظت شنوایی در محیط‌های صنعتی و کار و زندگی توسط افراد مورد توجه قرار گیرد.
با شناسایی افراد مبتلا به اختلالات تعادل می‌توان از ایجاد حوادث مانند زمین خوردن‌ها و سرگیجه‌های هنگام رانندگی که منجر به تصادفات می‌گردد جلوگیری کرد و در ادامه جهت درمان و کمک به بهبود شرایط بیمار امکانات توانبخشی را برای آن‌ها در نظر گرفت.
منبع-http://www.salamatnews.com