هفته اول اردیبهشت ماه سال 96 مصادف با هفته سلامت شد و امروز اخبار پزشکی و سلامت مجله دکتر سلام حول شعار امسال هفته بهداشت با موضوع زندگی سالم،نشاط و امید منتشر شد که شما می توانین با مطالعه این بسته خبری موضوعات هفته سلامت امروز را مشاهده نمایید.
مجله پزشکی دکتر سلام با پوشش کامل و جامع اخبار پزشکی در ایران و جهان برای سهولت استفاده و مطالعه شما کاربران عزیز گزیده اخبار پزشکی دوم اردیبهشت ماه را در قالب یک بسته ویژه خبری در اختیار شما قرار می دهیم.

عناوین اخبار پزشکی دکتر سلام که در روز شنبه 2 اردیبهشت ماه قرار داده شده است عبارتند از:

 

“ویژه نامه هفته سلامت دکتر سلام”، “کودک هندی که شبیه سوسمار شد” ، “خارش پوست در شب نشانه بروز بیماری گال”، “مهمترین شاخصه های جوامع سالم”، “نقش تغذیه سالم در سلامتی افراد”، “روزی برای دوست داشتن زمین”، “پیش بینی دمای ۴۰ درجه ای در اهواز”، “دستکشی با قابلیت سنجش سفتی عظلات” ،”تولید دستگاهی برای چندقلوزایی ۳ حیوان اهلی” ، “انیمیشن زیبای گوگل به مناسب روز جهانی زمین پاک”

 

ویژه نامه هفته سلامت دکتر سلام

مجله پزشکی دکتر سلام به مناسبت هفته سلامت که امسال با شعار زندگی سالم،نشاط و امید نام گذاری شده است،سرفصل های روز شمار این هفته به همراه مطالب ویژه موضوع هر روز را برای استفاده شما عزیزان قرار خواهد داد.

 

کودک هندی که شبیه سوسمار شد

این کودک هندی دچار نوعی بیماری نادر پوستی شده است که پوست وی را شبیه پوست سوسمار کرده و باعث پوسته ریزی مداوم بدن وی شده است، این اختلال ژنتیکی بسیار دردناک بوده و باعث کاهش  فعالیت بخاطر سخت شدن پوست بیمار خواهد شد، هنوز درمانی برای این بیماری نادر پوستی یافت نشده است.

 

خارش پوست در شب نشانه بروز بیماری گال

بیماری گال یک نوع بیماری ویروسی مسری است که از نشانه های اصلی آن ایجاد جوش های قرمز  بر روی پوست و خارش شدید دست در شب است.این بیماری انگلی بیشتر در جاهای گرم بدن ایجاد می شود.

 

مهمترین شاخصه های جوامع سالم

در هفته سلامت سال ۹۶ که با شعار زندگی سالم و با نشاط و امید نام گذاری شده است،دوم اردیبهشت به موضوعات روز غذای سالم،جامعه سالم پرداخته می شود و در این مقاله قصد داریم  مهمترین شاخصه های جوامع سالم را مورد بررسی قرار دهیم.

 

نقش تغذیه سالم در سلامتی افراد

داشتن یک رژیم غذایی ایده آل با انواع و اقسام غذاها بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا این رژیم غذایی نقش مهم و تاثیر گذاری بر روی سلامتی شما خواهد گذاشت،در روز دوم هفته سلامت به موضوع نقش تغذیه سالم در سلامتی افراد خواهیم پرداخت.

 

روزی برای دوست داشتن زمین

سیاره زمین مکانی است که با منابع مختلفی که در اختیار انسان قرار می دهد امکان حیات و زندگی را به انسان می دهد به همین دلیل روز جهانی زمین پاک فرصتی مناسب برای دوست داشتن زمین و تلاش برای حفظ آن است.

 

پیش بینی دمای ۴۰ درجه ای در اهواز

طبق پیش بینی ها و بررسی نقشه های هواشناسی از فردا دمای شهر اهواز به مرز ۴۰ درجه سانتیگراد می رسد که این گرمای طاقت فرسا در اردیبهشت ماه بی سابقه بوده است.

 

دستکشی با قابلیت سنجش سفتی عظلات

پژوهشگران موفق به طراحی و ساخت دستکشی هوشمند شدند که با استفاده از حسگرهای پیشرفته قابلیت سنجش سفتی عضلات را دارد و برای اندازه گیری میزان سفتی در بیماری هایی مانند ام اس کاربرد گسترده ای دارد.

 

تولید دستگاهی برای چندقلوزایی ۳ حیوان اهلی

محققان کشورمان با مطالعه در خصوص ساختار ژنتیکی و تولید مثل در سه حیوان اهلی موفق شدند دستگاهی را بسازند که قادر است امکان چند قلوزایی در این سه حیوان را میسر و امکان پذیر کند.

 

انیمیشن زیبای گوگل به مناسب روز جهانی زمین پاک

شرکت گوگل نیز به مناسبت سالروز جهانی زمین پاک که هر ساله ۲۲ آوریل گرامی داشته می شود اقدام به انتشار کلیپی جالب به منظور فرهنگ سازی حفظ و پاسداری از طبیعت نمود.

 

تهیه و تدوین آرش توکلی

هرگونه استفاده  با درج مجله اخبار پزشکی دکتر سلام مجاز می باشد.