گربه از جمله حیوانات محبوب خانگیست. این روزها بیشتر مردم، مخصوصا نسل جوان این حیوان را به عنوان حیوان خانگی خود انتخاب میکنند و از آن در خانه نگهداری کرده و به آن رسیدگی می کنند. اخیرا عکس این گربه به دلیل چشمان زیبایی که دارد در فضای مجازی بارها دست به دست شده و مورد توجه بسیاری از کاربران قرار گرفته است.چشمان این گربه تا به تاست و حالت هیپنوتیزم کننده ای دارد.

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛گربه از حوانات خانگی پر طرفدار می باشد که به  دلیل بازیگوشی ، کنجکاویشان بسیار مورد علاقه واقع شده اند. به تازگی تصویری از یک گربه با چشمهای تابه تا در قضای مجازی در حال دست به دست شدن می باشد که بسیار مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته است.
این گربه سفید رنگ که  یکی از چشم هایش به رنگ آبی فیروزه ای و دیگری به رنگ عسلی می باشد  “کیتی پم پم ” نام دارد که زمانی که شما به او نگاه می کنید ،این گربه  با چشم های خود شما را هیپنوتیزم و محسور خود می کند.
اختلاف رنگ در چشمان این گربه به دلیل بیماری ژنتیکی به نام”هتروکرومی” می باشد که این بیماری به صورت ارثی منتقل می شود.
 هتروکرومی  یک نوع اختلال ژنتیکی خوش خیم می باشد که عنبیه چشم را درگیر می کند. دو نوع هتروکرومی وجود دارد: کامل و جزئی. در  هتروکرومی جزئی رنگ بخشی از عنبیه متفاوت از بقیه قسمت ها است .
در هتروکرومی کامل، رنگ یک چشم متفاوت از رنگ چشم دیگر است.این  اختلال در بینایی در گونه های خاصی از حیوانات مانند سگ و گربه یافت.

 گفتنی است؛اغلب کسانی که به این اختلال مبتلا هستند دچار اختلالات شنوایی هم می شوند.

در ادامه تصاویری از این گربه زیبا که به اختلال بیمار هتروکرومی مبتلا است را مشاهده می کنید.

  
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان