با گرم شدن هوا انسان نیاز به مواد خنک و نوشیدنی را بسیار احساس می کند. چه بهتر که با ترکیب میوه های خوشمزه تابستانی بتوانیم یک نوشیدنی خوش طعم، خنک و صد البته مقوی برای خود و خانواده تهیه کنیم. یخ در بهشت از جمله نوشیدنیهاییست که طرفداران زیادی در فصول گرم سال دارد. شما میتوانید در خانه و با هزینه کم یک نوشیدنی خنک و خوشمزه را برای عصرانه خانواده، تهیه کنید.

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، کم کم هوا رو به گرم شدن می رود و شربت ها و دسرهای خنک ،جای چای و نوشیدنی های گرم را در پذیرایی ها می گیرد .

در این مطلب قصد داریم طرز یخ در بهشت را به شما آموزش دهیم .

مواد لازم:نشاسته: یک پیمانه

آرد برنج: نصف پیمانه

، شکر: 3 پیمانه

شیر: یک لیتر

آب: یک لیتر

گلاب: یک استکان کوچک

رنگ های غذایی مجاز

طرز تهیه:

نشاسته را با آب مخلوط و آن را از صافی رد کنید. حالا آرد برنج را هم با یک لیتر شیر مخلوط کرده و این مخلوط را داخل صافی بریزید. پس از آن، مواد را با هم مخلوط کرده و آن را داخل ظرفی که بهتر است لعابی باشد، بریزید. سپس ظرف را روی حرارت ملایم بگذارید و مواد را مرتب هم بزنید تاته نگیرد. وقتی مایع جوش آمد و غلیظ شد، شکر را هم اضافه کنید.

در مرحله آخر هم گلاب را داخل بقیه مواد بریزید. حرارت گاز را ملایم کنید تا مواد آرام بجوشد. البته یادتان نرود این مایه را باید مرتب هم بزنید که ته نگیرد. وقتی مایه غلیظ شد، یخ در بهشت شما آماده است. در ضمن، می‌توانید به نیمی از این دسر، زعفران اضافه کنید تا دسری دو رنگ داشته باشید.

می‌توانید این دسر را در کاسه‌های کوچک بریزید و بعد از سرد شدن آن را میل کنید یا این‌که در یک ظرف که کمی گود است بریزید و بعد از سرد شدن، مانند مسقطی برش داده و میل کنید.برای خوش رنگ شدن آن هم می توانید از انواع رنگهای غذای متفاوت استفاده کنید .

 منبع: میزان