home-remedies-for-skin-whit

رتینوئید یک مخلوط ترکیبی خیلی عالی  است چه برای استفاده به هدف پاکسازی آکنه و یا پیشگیری از چروک پوست!!!  اما بکارگیری آن می تواند زیانهایی هم داشته باشد . در اینجا ما به طرز استفاده از آن برای داشتن زیباترین پوست ممکن می پردازیم!

رتین-آ : چطور و چه زمانی استفاده کنیم تا نتیجه  بهتری بگیریم ؟

نوشته دکتر : Jeanine B. Downie

اگر قرار باشد یک مشاوربزرگ در زمینه مراقبت های پوستی وجود داشته باشد، همان ترکیباتی هستند که تحت عنوان رتینوئید شناخته شده اند. مشتقات ویتامین آ که اغلب با نام تجاری رتین ا معرفی می شوند تمام این کارها را انجام می دهند: پاکسازی آکنه از طریق جلوگیری از گرفتگی منافذ سلول های پوستی – افزایش میزان گردش های سلولی – تشدید تولید کلاژن جدید برای بهبود و حتی عقب انداختن آثار پیری مثل چین و چروک، خال هایی که در اثر افزایش سن ظاهر می شوند و گرفتگی چهره .

خوب به عنوان یک متخصص پوست بسیار مایلم بدانم که : چرا همه ی آدم ها و مادر هایشان از این محصول استفاده نمی کنند؟؟؟ تمام زن و مردهای در حال پیر شدن و همچنین کسانی که  کم یا خیلی زیاد به پوست خود اهمیت می دهند از متقاضیان رتینوئید هستند.

رایج ترین گلا یه ای که می شود این است که عوارض جانبی مثل خشکی، پوسته پوسته شدن و سوزش باعث می شود استفاده از این ترکیب در مراقبت های روزانه پوستیِ بسیاری از افراد با مشکل مواجه شود. خبر خوب این است که : علم بر چگونگی استفاده از رتینوئید می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.اگر نکات زیر را به کار گیرید هم یک تجربه لذت بخش کسب خواهید کرد و هم در نتیجه آن یک پوست شفاف خواهید داشت.

رتینوئید چه تفاوتی با رتینول دارد ؟

ریتونوئید دارای غلظت بالاتری از اسید رتینوئیک است و بدون نسخه فروخته نمی شود در صورتی که رتینول می تواند در داروخانه ها فروخته شود و از غلظت کمتری از ماده فعال برخوردار است.
به دنبال یک گزینه قابل تحمل بگردید. رتینوئید های امروزی بسیار بهتر از نسخه های قدیمی تر هستند چرا که هدف آنها بر این است که با فرمولاسیون کمتر تحریک کننده نتایج بهتری به دست آرند.از متخصص پوستتان بخواهید محصول جدید را برایتان بنویسد. پیشنهاد شخص بنده برای تجویز به بیمارانم تازوراک پنج دهم درصد(Tazorac 0.05%)  و کمپلکس رتینول مدیکا(Skin Medica’s Retinol Complex) که با در صد های متفاوت جهت فروش در داروخانه ها توزیع می شود است.

رتینول را بعد ازاستفاده از کرم مرطوب کننده به صورت بمالید. مطمئنا بعد از شستشو هم می توانید از آن استفاده کنید اما ممکن است احتمال بروز عوارض جانبی نا خواسته افزایش یابد. استفاده از رتینوئید به عنوان آخرین مرحله در شب و بعد از مرطوب کننده حائلی بین پوست شما و مواد اکتیو ایجاد می کند. تحقیقات نشان می دهد که همچنان می توانید همان استفاده را با خطر کمتر تحریک کنندگی ببرید.

کرم را روی بخش کوچکی از صورت خود بمالید. این یک تست  اولیه است و مقدار کمی از آن هم می تواند جوابگو باشد.به اندازه یک نخود از کرم را روی پیشانی – گونه ها و چانه خود بمالید سپس از انگشتتان برای پخش کردن کرم مثل یک لایه نازک روی کل صورت خود استفاده کنید. از مالیدن کرم روی مناطق زیر چشمتان که بیش از حد نازک وحساس به استفاده از رتینوئید هستنداجتناب کنید.

در صورت مشاهده حساسیت میزان مصرف را کم کنید. بله! حتی پوست های حساس هم می توانند از رتینوئید استفاده کرده و بهره مند شوند.اگر پوست شما مستعد پوسته پوسته شدن است و سریع قرمز می شود می توانید میزان مصرف روزانه تان را کم کرده و رتینوئید پوست زیرا شب های دوشنبه چهارشنبه و جمعه استفاده کنید. پوست های خیلی حساس هم می توانند مصرف را تا اندازه یک بار در هفته کاهش داده و همچنان از نتایج افزاینده آن بهره ببرند.

این محصول تنها در شب استفاده شود در ساعات روز هم از کرم ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کنید. نور خورشید اثر رتینوئید را از بین می برد به همین دلیل بهتر است تنها در شب استفاده شود. همچنین چون رتینوئید سرعت گردش سلولی را افزایش می دهد پوست شما به آفتاب حساس می شود. ضروری ست که از کرم ضد آفتاب با SPF حداقل 30 برای محافظت از صورتتان استفاده کنید واگر لازم شد زمانی که بیرون از منزل هستید کرمتان را تجدید کنید. اگر به مدت بیشتر از 15 دقیقه در معرض آفتاب قرار دارید از کلاهی استفاده کنید که روی صورتتان سایه بندازد.

محکم و صبور باشید.اگر قرار است فقط وقت هایی که یادتان می افتد از این لوسیون استفاده کنید،وقت خود را صرف استفاده از رتینوئید نکنید. چه هر روزچه یک بار در هفته از آن استفاده می کنید با برنامه منظم پیش رفتن تنها راه درمان سلولی پوستی ست که قرار است نتایج قابل مشاهده ای را به خود ببیند.همچنین به خاطر بسپارید که تغییرات بزرگ یک شبه رخ ندادند. هفته ها طول می کشد تا پوست زیبای خود را ببینید اما قول می دهم که ارزش انتظار کشیدن را داشته با شد. 

منبع-http://ibanoo.ir