افرادی که به سلامتی خود اهمیت می دهند، چند وقت یک بار، یک چک آپ انجام می دهند. آزمایش خون، بهترین شاخص تندرستی است و می تواند دقیق برای شما روشن کند که برای حفظ سلامتی خود، تا چه حد باید در مصرف بعضی مواد غذایی، پیشگیری کنید. آزمایش خون چک آپ کامل، بهتر است هر 6 ماه یکبار صورت گیرد.

شرکت Wellness FX در انگلستان با انجام آزمایش خون< blood test> از ورزشکاران حرفه‌ای و آماتورسلامت آنان را از جوانب مختلفی همچون: کمبود عناصر و مواد حیاتی، التهاب، سوخت و ساز، سلامت کلیه و کبد وسلامت سیستم تناسلی، مورد بررسی قرار داده است.

همچنین حساسیت این افراد نسبت به مواد خوراکی نیز درنظر گرفته شده است. سپس کارشناسان تغذیه این شرکت با توجه به نتایج آزمایش خون رژیم غذایی، مکمل‌های دارویی و سبک زندگی مناسب برای هرفرد را برنامه‌ریزی می‌کنند. یک نمونه از راهکارهای توصیه شده با توجه به نتایج آزمایش خون به شکل زیر است:

مصرف آجیل به مقدار بیشتر
با نزدیک شدن میزان LDL (کلسترول نامطلوب خون) به حداکثر مجازکه بین 100 و 130 است، یکی از فاکتورهای موثر در وقوع سکته قلبی افزایش می‌یابد. مشاهده چنین نتیجه‌ایی نبایست سبب نگرانی ما باشد زیرا با مصرف بیشتر مواد غذایی فیبردار و آجیل می‌توان اثرات مخرب آن را کاهش داد.
برخورداری از نورآفتاب یا مکمل حاوی ویتامین D
یکی از موارد بسیار رایجی مشاهده شده در نتایج آزماش خون ورزشکاران، که تعداد ورزشکاران حرفه‌ای سرشناس در میان آنها قابل توجه بود، کمبود ویتامین D و منیزیم است. کمبود شدید ویتامین D با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به مدت روزانه 10 الی 15 دقیقه قابل رفع است. همچنین مصرف مکمل‌های دارویی یا غذاهای محتوی این ویتامین مثل تخم‌مرغ می‌تواند موثر باشد.

انجام آزمایش خون هر شش ماه یک بار
سلامت ماهیتی سیال دارد. رژیم غذایی وعادات ورزشی و سبک زندگی ما متغیر است و مسایل و مشکلات سلامت بدون پیش‌آگهی رخ می‌دهند. به همین سبب کارشناسان امر سلامت انجام آزماش خون را به‌طور مرتب و بصورت ایده‌آل هر 6 ماه یک‌بار توصیه می‌کنند.

شفا آنلاین