استفاده از دوچرخه و مقابله با مرگ ناگهانی

 با دوچرخه سواری می توانید سلامت قلب و عروق خود را تضمین کنید، همچنین از ایجاد اضافه وزن در بدنتان نیز پیشگیری کنید. سعی کنید برای مسیرهای کوتاه از دوچرخه استفاده کنید و با این کار مرگ زودرس و سکته مغزی و قلبی را از خود دور کنید. همچنین می توانید برای رفتن به محل کار هم از این وسیله ورزشی سالم کمک بگیرید.

محققان دانشگاه گلاسکو بعد از مطالعه اخیرشان اعلام کردند که استفاده از دوچرخه برای رسیدن به محل کار می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی و سرطان را تقریبا ۵۰ درصد کاهش بدهد، و حتی طول عُمر افراد را هم بیشتر کند. گزارشی از این مطالعه در British Medical Journal منتشر شده است. در این مطالعه، وضعیت ۲۵۰ هزار نفر از مردم انگلستان در طول ۵ سال مورد بررسی قرار گرفت و نوع رفت‌وآمد آنان به محل کار با دقت ارزیابی شد. یافته‌های نهایی نشان دادند که ۴۸ کلیومتر دوچرخه‌سواری در طول هر هفته، خطر مرگ زودرس را ۴۱ درصد، خطر ابتلا به سرطان را ۴۵ درصد و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را ۴۶ درصد کاهش می‌دهد.

رانندگان خودروهای شخصی، جاق‌تر از دوچرخه‌سواران!

دکتر گیل (سرپرست تیم مطالعاتی) می‌گوید: «شواهد کاملا روشنی وجود دارند مبنی بر این‌که استفاده از شیوه‌های فعال برای رفت‌وآمد (خصوصا دوچرخه‌سواری)، خطرات مختلفی را کاهش می‌دهد. با این‌حال، مساله‌ای که واقعا باید جدی گرفته شود، تغییر زیرساخت‌های شهری با هدف آسان کردن دوچرخه‌سواری است. ما به مسیرهای دوچرخه‌سواری ایمن نیاز داریم تا رسیدن به محل کار با استفاده از این وسیله نقلیه سالم را امکان‌پذیر کند».

سلامتیسم