مجله خبری امروز دکتر سلام با محوریت قرار دادن هفته سلامت و شعار این هفته با عنوان زندگی سالم،نشاط و امید به پوشش دهی آخرین دستاوردهای حوزه بهداشت و پزشکی ایران و جهان پرداخت.

مجله پزشکی دکتر سلام با پوشش کامل و جامع اخبار پزشکی در ایران و جهان برای سهولت استفاده و مطالعه شما کاربران عزیز گزیده اخبار پزشکی سوم اردیبهشت ماه را در قالب یک بسته ویژه خبری در اختیار شما قرار می دهیم.

عناوین اخبار پزشکی دکتر سلام که در روز یکشنبه 3 اردیبهشت ماه قرار داده شده است عبارتند از:

 

“به کار گیری بطری‌های شیشه‌ای بازیافتی برای تقویت باتری‌ها”، “پیش بینی وضعیت آب و هوایی کشور” ، “مشاوره رایگان به مناسبت هفته سلامت”، “علت فوت عارف لرستانی فردا مشخص می شود”، “تغذیه ایده آل برای دانش آموزان در مدرسه”، “وقوع زمین لرزه ۵.۹ ریشتری در شیلی”، “لایحه حمایتی مجلس برای صیانت از محیط زیست”، “روشی آسان برای دسترسی بیماران متابولیک به شیرخشک” ،”اهداف اصلی گرامیداشت روز جهانی زمین پاک” ، “بیماری های شایع در مدارس”

 

به کار گیری بطری‌های شیشه‌ای بازیافتی برای تقویت باتری‌ها

برخی مواد قابل بازیافت شدن هستند که برای استفاده از آن ها تلاش هایی توسط محققان صورت می گیرد،بطری های شیشه ای استفاده شده برای اولین بار به منظور تقویت باتری ها مورد استفاده موفقیت آمیز قرار گرفتند.

 

پیش بینی وضعیت آب و هوایی کشور

طبق بررسی نقشه های هواشناسی و پیش بینی سازمان هواشناسی طی روزهای آتی جوی پایدار در اکثر نقاط کشور حکمفرماست و دمای استانی های جنوبی کشور کاهشی چشم گیر خواهد داشت.

 

مشاوره رایگان به مناسبت هفته سلامت

شهرداری تهران نیز با ایجاد پایگاه های مشاورره پزشکی به مناسب هفته سلامت اقدام به ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی به مردم پایتخت نموده است و در خلال این برنامه بسته های سلامت نیز در بین مردم توزیع خواهد شد.

 

علت فوت عارف لرستانی فردا مشخص می شود

درگذشت ناگهانی عارف لرستانی و علت بیماری آن از حاشیه های چند هفته اخیر فضای رسانه ای کشور بود که با اعلام سخنگوی وزارت بهداشت قرار است فردا جزییات دلیل مرگ عارف لرستانی اعلام شود.

 

تغذیه ایده آل برای دانش آموزان در مدرسه

سومین روز از هفته سلامت با عنوان روز سفیران سلامت دانش آموزی نام گذاری شده است که به همین خاطر مجله پزشکی دکتر سلام امروز موضوعاتی پیرامون سلامت دانش آموزان در محیط مدرسه و و هم چنین تغذیه ایده آل دانش آموزان در مدرسه را در اختیار شما قرار می دهد.

 

لایحه حمایتی مجلس برای صیانت از محیط زیست

حفظ محیط زیست و صیانت از آن یکی از وظایف همگانی در جامعه است به همین منظور نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی برای احیا و مدیریت تالاب ها لایحه ای را مصوب کردند که با متخلفان و افرادی که به محیط زیست آسیب می رسانند شدیدتر برخورد قانونی صورت گیرد.

 

روشی آسان برای دسترسی بیماران متابولیک به شیرخشک

دکتر امیرحسین جمشیدی در خصوص کمبود شدید فراورده‌های متابولیک و رژیمی در سال ۹۲ اظهار داشت: در آن زمان آمار دقیقی از تعداد بیماران نداشتیم و شیوه عرضه این فرآورده‌ها نیز به صورت سنتی انجام می‌شد.

 

اهداف اصلی گرامیداشت روز جهانی زمین پاک

چرا روز جهانی زمین پاک را گرامی میداریم؟ در این روز چه اتفاقاتی می افتد؟ علاقه مندان به محیط زیست مردم را تشویق به حفاظت از آن و کاشت درختان و گیاهان در مناطق مختلف میکنند، پرهیز از آلوده کردن محیط زیست از اولویت های این روز محسوب می شود. در ادامه به اهداف اصلی روز جهانی زمین پاک اشاره می کنیم.

 

بیماری های شایع در مدارس

سلامت جسمی و فکری کودکان و نوجوانان بسیار حائز اهمیت است زیرا این قشر از جامعه آینده سازان کشور هستند به همین دلیل آگاهی از بیماری های شایعه در مدارس و اقدام برای پیشگیری از آن بسیار ضروری است.

 

تهیه و تدوین آرش توکلی

هرگونه استفاده  با درج مجله اخبار پزشکی دکتر سلام مجاز می باشد.