بهتر است اگر می خواهید خیار را مصرف کنید، پوست آن را بکنید. در دنیای صنعتی امروز با توجه به عرضه سریع میوه ها، کشاورزان برای این که محصولاتشان زودتر برسد و همچنین برای دفع آفات، از سموم شیمیایی مختلف استفاده می کنند. بعضی بر این باورند که با شستن پوست خیار این مواد شیمیایی از پوست این میوه شسته می شوند. اما متاسفانه این سموم با شستن پوست خیار کاملا از بین نمیروند.
 دنیای صنعتی امروز و نیاز به عرضه انواع خوراکی‌ها و میوه‌ها به طور روزانه باعث شده تا بسیاری از کشاورزان در کشورهای مختلف دنیا از انواع سموم شیمیایی برای جلوگیری از آفت‌زدگی میوه‌ها و محصولات کشاورزی خود استفاده کنند که یکی از آنها خیار است.

 به نقل از مجله خانواده سبز، گفتنی است؛ با شستن خیار این آفت‌ها به طور کامل از روی پوست حذف نمی‌شوند و به همین دلیل متخصصین توصیه می‌کنند افراد هنگام مصرف پوست خیار را بگیرند.

مشکل دیگر استفاده از نوعی واکس و موم بر روی خیار است که برای حفظ رطوبت، جلوگیری از آفت زدگی و ایجاد رنگ سبز درخشان استفاده می‌شود و معمولاً از مواد شیمیایی، موم عسل یا مشتقات نفت به وجود می‌آید و ماده‌ای مصنوعی است که می‌تواند در اثر خورده شدن در بدن تأثیرات منفی بگذارد.

گرچه پوست خیار حاوی ویتامین و فیبر فراوانی بوده و برای سلامت بدن بسیار مفید است، اما کارشناسان به افراد توصیه می‌کنند در صورتی که تمایل به مصرف خیار با پوست آن را دارند حتما از میوه‌های ارگانیک استفاده کنند و مطمئن شوند که در رشد و کشت آن از آفت کش و انواع مواد شیمیایی و واکس استفاده نشده است.


 بیشتر بخوانید: ماست و خیار، بهترین پاک کننده ی طبیعی


بولتن نیوز