استرس یکی از بیماری هاییست که بعضی افراد به آن دچار هستند. مشغله زیاد زندگی شهرنشینی باعث شده است که بیشتر افرادی که شهرنشین هستند دچار استرس شوند و زندگی روزانه را بصورت عادی و با آرامش خیال طی نکنند. استرس تاثیر مستقیم و غیر مستقیم زیادی بر زندگی شخصی و اجتماعی فرد دارد. استرس حتی می تواند بر روابط کاری افراد نیز تاثیر سوء داشته باشد.

 استرس چیست؟

استرس یکی از بیماری‌های روان تنی سبک زندگی شهری است که تاثیر مستقیم و منفی بر سلامت افراد دارد. استرس سبب ایجاد تغییرات هورمونی به ویژه افزایش ترشح آدرنالین در بدن می‌شود و بیماری خطرناکی، چون سکته‌های مغزی، قلبی، فشار خون، زخم معده، پوکی استخوان و حتی تغیرات در پوست و مو را رقم می‌زند. استرس با تولید زیاد کورتیزول در مغز و حافظه خلل ایجاد می‌کند. بخشی از مشکلات جنسی، اسهال، سوء هاضمه، حالت تهوع، مشکلات خواب، سرگیجه هم می‌توانند معلول استرس‌های زندگی شهری باشند.

ترکیب ضد استرس

یکی از راه‌های مقابله با استرس، مصرف نوشیدنی‌های سالم است. یک نوشیدنی کاربردی و ترکیبی که از آلوئه ورا و بابونه ساخته می‌شود، معجونی قوی برای به زانو در آوردن استرس است. آلوئه ورا ویژگی‌های یک مسکن طبیعی را دارد که به آرامش بدن کمک زیادی می‌کند.

بررسی‌های تاریخی نشان می‌دهد ایرانی‌ها از گذشته دور این گیاه را می‌شناختند و با خواص آن آشنایی داشتند. در قدیم این گیاه را با نام صبر زرد، صبر، شاخ بزی می‌نامیدند و امروزه هم در استانی مانند بوشهر با نام‌های محلی گل سگله، گل قبر یا چادروا شناخته می‌شود. لاله بیابان، گیاه جاودانگی و گیاه ملکه از دیگر نام‌های شناخته شده آلوئه ورا در ایران است.

بابونه یا معجزه‌گر

تاثیر بابونه به عنوان یک ابزار مقابله با استرس و کاهش دهنده تنش‌ها از سال‌ها پیش و شاید قرن‌ها قبل شناخته شده است. به افرادی که دچار حالت‌های عصبی، اضطراب، نگرانی و بی خوابی و کم خوابی هستند یا از سردردهای عصبی و میگرنی رنج می‌برند، توصیه شده خودشان را در اختیار قدرت درمان بخش بابونه قرار دهند.

بابونه گیاه بومی مناطق معتدل مدیترانه و آسیای صغیر است، اما در ایران به ویژه در اندیمشک، خرم آباد، شیراز و اطرف تهران به صورت خودرو رشد می‌کند. ترکیب این دو گیاه یک نوشیدنی بسیاری موثر را برای غلبه بر استرس تشکیل می‌دهد. شاید به همین دلیل است که این روز‌ها شنیده می‌شود به زودی یک نوشیدنی کابردی با ترکیبی از بابونه و آلوئه ورا وارد بازار نوشیدنی در ایران خواهد شد.


بیشتر بخوانید: استرس، این 5 عارضه خاموش را به همراه دارد!


منبع/ بلاغ