ریمل زدن، در حال حاضر، یک کار روتینی شده است که بیشتر خانم ها به آن اهمیت زیادی می دهند. از نظر اینکه ریمل ارتباط نزدیک تری با چشم که یک عضو حساس است دارد، باید در انتخاب ریمل مناسب و مرغوب دقت کافی شود. حتما به تاریخ تولید و تاریخ انقضای ریمل ها توجه کنید و از مکان های معتبر خریداری کنید.

  احتمالاً شما هم زمانی که یک ریمل جدید می‌خرید، خیلی قدرش را دانسته و به خوبی از آن نگهداری می‌کنید تا در آینده از آن استفاده کنید. اگر شما جزو آن دسته از خانم‌هایی هستید که مرتبا آرایش می‌کنید، احتمالاً لوازم آرایش‌تان به مدت یک ماه تمام می‌شود، اما اگر زیاد آرایش نمی‌کنید، احتمالاً لوازم آرایش‌تان را در گوشه‌ای رها کرده تا در روز مبادا از آنها استفاده کنید. اما وقتی زمانش فرا برسد، ریمل شما خشک شده است، در نتیجه مجبور خواهید شد یکی دیگر بخرید.

در این مطلب، نکاتی را خواهید خواند تا یاد بگیرید چگونه ماندگاری ریمل‌های خود را بیشتر کنید. اگر واقعا می‌خواهید در مصرف لوازم آرایش، از پول‌تان بهترین استفاده را بکنید، حتما این نکات را جدی بگیرید. شما می‌توانید با چنین اقداماتی از لوازم آرایش خود محافظت کرده و ماندگاری‌شان را زیاد کنید.

· همیشه هنگام خرید، به تاریخ تولید آن دقت کنید – با این بررسی ساده، از چشم خود در برابر عفونت محافظت کرده و همچنین مطمئن می‌شوید که می‌توانید مدت زمان بیشتری ریمل خود را نگاه دارید.

· هیچ وقت درب ریمل خود را باز نگذارید – این کار باعث می‌شود تا هوا به داخل آن رفته و به سادگی خشک شود. همچنین پیش از این که درب آن را باز کنید، کولر یا پنکه را خاموش کنید و حتما بلافاصله پس از استفاده، درب آن را ببندید.

· برس را تا انتها داخل ریمل فر نکنید.

· کمی تیوپ را متمایل کرده و ریمل را از کنار تیوپ استفاده کنید.

· درب ریمل را محکم ببندید و آن را در یک محل تاریک و خنک نگاه دارید.

· گرما و نور خورشید می‌تواند آسیب رسانده و آن را خشک کند.

· اگر ریمل شما شروع به خشک یا سفت شدن کرد، پیش از استفاده قطره‌ای آب در آن بیندازید و خوب تکان دهید.

اما نکاتی که باید در خریدن ریمل به یاد داشته باشید.

· ریمل‌هایی نخرید که با الیاف کمی ساخته شده‌اند. این‌ها مژه‌های شما را بلند و حالت‌دار نخواهد کرد.

· به طور منظم از ریمل‌های ضد آب استفاده نکنید. پاک کردن آنها دشوار است و ممکن است دردناک نز باشد. کرم‌های پاک کننده‌ی آرایش خیلی چرب هستند و می‌توانند پوست شما را بسوزانند. همچنین چشم‌ها خیلی حساسند، بنابراین هنگام انتخاب ریمل خیلی دقت کنید.

· ریمل‌های رنگی خیلی جذاب و جالب توجه هستند. شما می‌توانید از چنین ریمل‌های غیرمتعارفی نیز استفاده کنید، اما به صورت منظم از آنها استفاده نکنید.

· همیشه پس از این که آرایش چشم‌تان تمام شد ریمل بزنید. همچنین فراموش نکنید که پیش از این که بخوابید، آنها را پاک کنید چون می‌تواند مژه‌های شما را کم کند!

· روغن نارگیل یا زیتون، مژه‌های شما را بلند و حالت‌دار نشان می‌دهند. به جای این که به لوازم آرایش دل ببندید، می‌توانید جایگزین‌های خانگی که طبیعی و البته به درد بخور هم هستند را نیز تست کنید.


 بیشتر بخوانید: سرطان و مرگ زودرس بانوان با محصولات آرایشی


بولتن نیوز