موسسه محک در زمینه حمایت از بیماران و تامین هزینه های افراد بی بضاعت در چند سال اخیر بسیار تلاش کرده است که به همین دلیل مورد توجه مردم و سازمان های مردم نهاد قرار گرفته است،رئیس آژانس جهانی تحقیقات سرطان دیروز از این موسسه بازدید کرد.

به نقل از روابط عمومی محک، در این بازدید دکتر رضا ملک‌زاده معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و دکتر کاظم زنده‌دل دبیر شبکه ملی تحقیقات سرطان او را همراهی می‌کردند.
دکتر کریستوفر پ.وایلد در این بازدید فعالیت‌های مؤسسه خیریه و بیمارستان محک را چشمگیر خواند و گفت: ارائه این سطح از خدمات درمانی و رفاهی که تنها با کمک‌های مردمی از سراسر ایران ممکن می‌شود من را به شدت تحت تأثیر قرار داده است و نشان‌ می‌دهد محک در مسیر درستی حرکت می‌کند. فعالیت‌های این سازمان نه تنها زندگی افراد بلکه در مقیاس بزرگ‌تر جامعه را نیز تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

وی افزود: «آنچه در این بازدید توجه‌ من را جلب کرد ارائه خدمات درمانی و حمایتی به بیمارانی بود که به جز ایران از کشورهای همسایه نیز برای درمان به محک آمده بودند. این اقدام فرصتی برای بازگشت سلامتی و بهبود برای همه آنها را فراهم می‌کند.
رئیس آژانس جهانی تحقیقات سرطان با تأکید بر اهمیت تشخیص زودهنگام گفت: آنچه درباره فعالیت‌های محک بدون در نظر گرفتن آمار بهبودی از سرطان برایم جالب توجه بود، این است که این مؤسسه دریچه امیدی برای کودکان است و از خانواده‌های آنان در شرایط سخت حمایت می‌کند و به آنها شجاعت مبارزه با این بیماری را می‌دهد.

منبع/ایسنا