می خواهید یک ادویه ای را به شما معرفی کنم که شادابی را به پوستتان هدیه کند؟ آیا به دنبال راهکاری برای سم زدایی و پاکسازی پوستتان می گردید؟ چگونه میتوان از زردچوبه برای بهبود ظاهر پوستتان استفاده کنید؟ با دکتر سلام همراه باشید تا راه های استفاده از این ادویه ی مفید را به شما آموزش دهیم.

زردچوبه بهترین ادویه برای پوست

نتایج مطالعات بسیاری نشان می دهد که زردچوبه به کاهش التهاب، بهبود درد مفاصل و درمان کبد کمک می کند. ترکیب فعال موجود در زردچوبه که به نام کورکومین شناخته می شود، دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، ضد قارچی، ضد باکتری و ضد سرطان است. زردچوبه با پاکسازی و سم زدایی خون انسان (از طریق حمایت از کبد) به بهبود ظاهر و رنگ پوست کمک می کند.

روش های بسیاری برای استفاده از زردچوبه وجود دارد که عبارتند از :

نوشیدن چای زردچوبه

سه فنجان آب و یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را ترکیب کنید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. اجازه دهید 10 دقیقه به آرامی بجوشد و سپس چای را صاف کنید. می توانید برای طعم بهتر اندکی عسل به چای اضافه کنید. از مصرف شکر یا قند پرهیز کنید زیرا برای پوست مضر است.

 

ماسک صورت با زردچوبه

یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را به یک قاشق چای خوری ماست ساده ارگانیک اضافه و آنها را با یک قاشق چای خوری عسل ترکیب کنید. این ترکیب را روی صورت خود بمالید و اجازه دهید تا خشک شود. حدود 20 دقیقه صبر کنید و سپس صورت خود را بشویید.

سیمرغ