کوله پشتی های مدرسه را بر چه اساس و معیاری خریداری می کنید؟ آیا استانداردهای لازم برای یک کوله پشتی را در نظر می گیرید که فرزند شما دچار مشکل نشود؟ در اینجا این استانداردها را برایتان آورده ایم. باشد که قدمی در جلوگیری از مشکلات ناخواسته برای دانش آموزان باشد. با دکتر سلام همراه باشید.

دبیر علمی اولین کنگره بین‌المللی فیزیوتراپی ایران با اشاره به اینکه وزن کوله پشتی نباید بیش از 10 درصد وزن کودکان دبستانی باشد گفت: در غیر این صورت دانش‌ آموزان دچار انحراف ستون فقرات خواهند شد.

به نقل از بهداشت نیوز، جواد صراف‌زاده در نشست خبری که در ارتباط با اولین کنگره بین‌المللی و بیست و هشتمین کنگره ملی فیزیوتراپی برگزار شد،‌ اظهار داشت: فیزیوتراپی مجموعه‌ای از درمان‌های تخصصی برای رفع مشکلات اسکلتی و عضلانی است که بیماران دچار سکته مغزی و سالمندان به میزان زیادی نیاز به این اقدامات دارند.

وی با بیان اینکه با انجام اقدامات پیشگیرانه می‌توان هزینه‌ بسیاری از بیماری‌ها را کاست گفت: امروزه دانش‌آموزان در کشور به دلیل وزن بالای کوله پشتی و یا کوله پشتی نامناسب دچار انحراف در ستون فقرات می‌شوند.

دبیر علمی اولین کنگره بین‌المللی فیزیوتراپی ایران تصریح کرد: اگر وزن کوله پشتی بیش از 10 درصد وزن بدن دانش‌آموزان دبستانی باشد سبب انحراف در ستون فقرات خواهد شد و ما انتظار داریم که آموزش و پرروش نسبت به موضوع وزن کتب درسی برای دانش‌آموزان دقت داشته باشند و والدین نیز در انتخاب کوله پشتی مناسب توجه کنند.

وی به برگزاری کنگره بین‌المللی فیزیوتراپی اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود 2 هزار نفر در این کنگره شرکت کنند البته یک هزار و 400 نفر از طریق سایت جهت شرکت در کنگره ثبت‌نام کردند و 382 مقاله نیز به دبیرخانه کنگره واصل شده است.

وی با بیان اینکه به طور کلی 7 هزار فیزیوتراپ در کشور داریم گفت: در این کنگره 17 سخنران کلیدی و برجسته سخنرانی کرده و چندین کارگاه و پنل آموزشی نیز برگزار خواهد شد.

خبرپو