اخبار حوزه سلامت و پزشکی دکتر سلام امروز با موضوعاتی متنوع با محوریت هفته سلامت که با شعار زندگی سالم با نشاط و امید است پوشش دهی شد و آخرین دستاوردهای محققان ایران و جهان نیز در حوزه پزشکی و سلامت منتشر گردید.مجله پزشکی دکتر سلام با پوشش کامل و جامع اخبار پزشکی در ایران و جهان برای سهولت استفاده و مطالعه شما کاربران عزیز گزیده اخبار پزشکی ششم اردیبهشت ماه را در قالب یک بسته ویژه خبری در اختیار شما قرار می دهیم.

عناوین اخبار پزشکی دکتر سلام که در روز چهارشنبه 6 اردیبهشت ماه قرار داده شده است عبارتند از:

 

“خبر: بارداری زن انگلیسی در زمان حاملگی”، “جایگاه رسانه ها در فرهنگ سازی سلامت” ، “آژانس جهانی تحقیقات سرطان از محک دیدن کرد”، “استمرار رگبارهای بهاری در تهران”، “کاهش سهم جیب مردم در پرداخت هزینه‌های درمان”، “جوانی با چهره پیرمرد گونه”، “استفاده مچ‌بندهای الکترونیکی برای حج صحت دارد؟”، “صادرات اقلام دارویی به عراق” ،”دانشمند ایرانی کپسول الکترونیکی تولید کرد” ، “سرمایش خانه با استفاده از گیاهان طبیعی”

 

خبر: بارداری زن انگلیسی در زمان حاملگی

خبر جالب و کم سابقه درمورد خانمی که  دچار حاملگی مضاعف شد، حاملگی مضاعف زمانی رخ می دهد که شخص در حین حاملگی دوباره باردار شود. این اتفاق بسیار نادر است و هر صد سال فقط شش بار اتفاق می افتد.

 

جایگاه رسانه ها در فرهنگ سازی سلامت

رسانه نقش مهم و تاثیر گذاری بر سبک زندگی مردم دارند و فرهنگ سازی سلامت و بهداشت عمومی با استفاده از ابزارهای هنری و قاب تصویری می تواند  آگاهی و دانستنی افراد را در حوزه بهداشت و سلامت فردی افزایش دهد.

 

آژانس جهانی تحقیقات سرطان از محک دیدن کرد

موسسه محک در زمینه حمایت از بیماران و تامین هزینه های افراد بی بضاعت در چند سال اخیر بسیار تلاش کرده است که به همین دلیل مورد توجه مردم و سازمان های مردم نهاد قرار گرفته است،رئیس آژانس جهانی تحقیقات سرطان دیروز از این موسسه بازدید کرد.

 

استمرار رگبارهای بهاری در تهران

طی چند روز اخیر شاهد بارش تگرگ و وزش باد شدید در پایتخت بوده ایم که این وضعیت همچنان در تهران تداوم خواهد داشت و آخر هفته در تهران با افزایش ابر احتمال وقوع رعد و برق و بارش های پراکنده وجود خواهد داشت.

 

کاهش سهم جیب مردم در پرداخت هزینه‌های درمان

سهم پرداخت مردم به منظور هزینه های درمانی مهمترین موضوع در طرح تحول سلامت اجتماعی است که مدیران وزارت بهداشت به آن توجه ویژه ای دارند و تصمیم گیران حوزه سلامت سعی بر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به مردم خواهند داشت.

 

جوانی با چهره پیرمرد گونه

جوان هندی که تنها ۲۱ سال سن دارد دچار عارضه عجیبی شده است که بر اثر این بیماری که به آن پیری زودرس نیز گفته می شود بدن بسیار پیر و فرسوده ای دارد که نیاز به مراقب دارد.

 

استفاده مچ‌بندهای الکترونیکی برای حج صحت دارد؟

طی چند روز اخیر شایعه ای با مضمون استفاده از مچ بندهای الکترونیکی برای محافظت از زائران ایران در مناسک حج منتشر شده است که مدیران سازمان حج این موضوع را تکذیب کردند.

 

صادرات اقلام دارویی به عراق

ارتقا و تولید داروهای مختلف توسط متخصصان ایرانی نه تنها نیاز کشور را به وارد نمودن داروهای متنوع مرتفع ساخته است بلکه باعث افزایش تولید داروهای بومی و صدور آن به کشورهای همسایه شده است.

 

سرمایش خانه با استفاده از گیاهان طبیعی

گیاه علاوه بر زیبایی بخشی به محیط زندگی فواید زیادی نیز برای سلامتی دارد،در یک اقدام جالب شرکتی که با هدف سالم سازی شهرها و استفاده از انرژی های طبیعی فعالیت می نماید اقدام به ساخت کولرهای طبیعی نموده است.

 

دانشمند ایرانی کپسول الکترونیکی تولید کرد

دانشمندان ایرانی در سراسر جهان با نبوغ و استعداد خود باعث کشف دستاوردهای تازه برای توسعه روش های درمان بیماری ها می شوند،یک دانشمند ایرانی توانسته است کپسول هوشمندی تولید نماید که غلظت گازهای بدن را تشخیص می دهد.

 

تهیه و تدوین آرش توکلی

هرگونه استفاده  با درج مجله اخبار پزشکی دکتر سلام مجاز می باشد.