ارائه خدمات پزشکی و سلامتی به مردم در سراسر کشور یکی از برنامه های ویژه وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت است که در این راستا قرار است مرکز اورژانس شهر فاریاب به زودی راه اندازی شود.

فرماندار فاریاب گفت: مرکز اورژانس این شهرستان با اعتبار 20 میلیارد ریال در دست ساخت است و نیمه نخست امسال راه اندازی می شود.

«علی نیک‌نفس» در گفت‌وگویی با بیان این‌که این مرکز با زیربنای 110 مترمربع در راستای تحقق مطالبات مردم و رسیدگی به مشکلات مردم آسیب‌دیده راه‌اندازی می‌شود، اظهار کرد: مرکز اورژانس با 10 تخت بستری و تجهیزات کامل بهداشتی و پزشکی در زمینه فوریت‌هاست که با رسیدگی به مسائل و مشکلات پزشکی و تصادفات جاده‌ای در دست ساخت است.

وی گفت: پیمانکار برای اجرای طرح در 6 ماه نخست سال قول مساعد داده است که امیدواریم هرچه زودتر تحقق پیدا کند و موجب رفع مشکلات مردم در حوزه سلامت شود.

فرماندار فاریاب یادآور شد: در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در بهداشت و درمان این شهرستان رقم خورد، اما فاریاب از شهرهای کمتر برخوردار استان می‌باشد، هم‌چنین با توجه به رشد جمعیت، این شهرستان نیازمند تلاش بیشتری برای رفع نیازهای مردم است و طرح تحول نظام سلامت به‌عنوان یکی از اولویت‌های اصلی دولت توانست جراحی اساسی در نظام سلامت انجام دهد.

منبع/ایسنا