در جامعه امروز بیماری های فراوانی شیوع پیدا کرده است که میتوانستیم از مبتلا شدن به آن ها پیشگیری کنیم تا به آن ها دچار نشویم. دیابت یکی از این دست بیماری هاست. در دنیای امروز کم تحرکی و ورزش نکردن یکی از عواملیست که به بیماری مبتلا می شویم. با ورزش کردن میتوان از بروز بسیاری بیماری ها جلوگیری کرد و سلامتی خود را تضمین نمود.

 حبیبی نیا نایب رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان درگفتگوی اختصاصی باخبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛گفت:اگر سالم نباشیم هیچ چیز دیگر ارزش ندارد و امروزه علم ثابت کرده است که قبل از هرچیز پیشگَیری می تواند به ما کمک کند تا سلامت بمانیم.

حبیبی نیا افزود: جامعه ما دچار فقر حرکتی به شکل های مختلف شده و عوارض آن در تمام سطوح قابل مشاهده است.
این مقام مسئول گفت: هدف هیئت پزشکی ورزشی جایگزین کردن ورزش به صورت سلامت محور در فرهنگ مردم  است و به مردم این باور را می دهد که با ورزش کردن نه تنها بیمار نمی شوند بلکه بعضی از بیماریها رو از بین می برد.
وی تصریح کرد: استان یزد مرکز دیابت کشور است و تعداد افراد دیابتی در شهر خیلی بالااست و یکی از بهترین درمان و پیشگیری ازدیابت ورزش است.
نایب رئیس هیئت پزشکی ورزشی استان یزد با اشاره به خدمات کلینیک پزشکی ورزشی گفت: بیمه ورزشی ،فیزیوتراپی ؛پیکر سنجی ،مشاوره تغذیه ،روانشناسی،مشاوره قبل از ورود به خط ورزش از جمله خدماتی است که ورزشکاران می توانند با مراجعه به این کلینیک از آن استفاده کنند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان