بسیاری از افراد تفاوت درد عضله ای و ماهیچه ای را نمی دانند. اگر شما بعد از مدت ها ورزش کرده اید و یا فعالیت سنگینی انجام داده اید، احتمالا دچار گرفتگی عضله شده اید. اما درد ماهیچه با درد عضله متفاوت است و اگر فردی به این درد مبتلا شد، حتما به پزشک مراجعه کرده و علت را جویا شود. درد ماهیچه بیشتر در ناحیه ران و انگشتان ایجاد می شود و درد ان به نوعیست که اگر فرذ در خواب باشد، از شدت درد، از خواب خواد پرید.

درد ماهیچه ای را با گرفتگی عضلات اشتباه نگیرید ، زمانی که ورزش یا فعالیت سنگین انجام می دهید عضلات دچار گرفتگی می شوند اما درد ماهیچه ای می تواند به دلیل بیماری و اختلالات خاص ایجاد شود.
بسیاری از مردم در سراسر جهان درد ماهیچه ای را شبانه تجربه می کنند ، این شرایط بسیار دردناک است و باعث می شود فرد از خواب بیدار شود. این درد معمولا در ناحیه ران و انگشتان ایجاد میشود و قایقی به طول می انجامد و بیشتر روی زنان و مردان 50 سال و به بالاتر تاثیر دارد. اگر ورزشکار هستید علت می تواند انجام حرکات ورزشی زیاد یا به صورت نامناسب باشد اما در غیر این صورت زمانی که شما فعالیت ورزشی خاصی ندارید باید نگران علت تکرار این درد باشید. درد ماهیچه ای
درد ماهیچه ای
گرفتگی ماهیچه مثل بی قراری پا در طول شب شروع به دردکردن می کند.

تفاوت درد ماهیچه ای با گرفتگی پا

بی قراری پا بیشتر باعث ناراحتی و درد پا می شود. بی قراری پا باعث حرکت پا می شود در حالی که گرفتگی ماهیچه ها از حرکت پا جلوگیری می کند و علل اصلی گرفتگی ماهیچه هنوز شناخته نشده اما در ادامه به کلیه ی فاکتورهای ایجاد کننده این درد می پردازیم:
راه رفتن و یا کار کردن زیاد
کم آب شدن بدن
بیماری پارکینسون
اختلال در عصب ماهیچه ها
شرایط پزشکی مثل بارداری
نشستن غلط
نشستن طولانی مدت
اختلال غدد درون ریز:مثل دیابت
اختلالاتی مانند صافی کف پا
با عنوان گزینه های بالا سعی کردیم علل بروز دردماهیچه ای را برایتان بازگو کنیم و بهترین راه برای درمان مراجعه به پزشک و استفاده از نسخه درمانی به تناسب علت اصلی دردهاست.
منبع: خیرپو