بسته خبری امروز مجله سلامت دکتر سلام بیشتر به انعکاس اخبار روز جهانی ایمنی و سلامت کار و آخرین اخبار از دستاورهای جدید محققین حوزه پزشکی اختصاص یافت که شما در این مقاله امکان مشاهده خلاصه اخبار پزشکی نهمین روز از اردیبهشت ماه را دارید.

مجله پزشکی دکتر سلام با پوشش کامل و جامع اخبار پزشکی در ایران و جهان برای سهولت استفاده و مطالعه شما کاربران عزیز گزیده اخبار پزشکی نهم اردیبهشت ماه 96 را در قالب یک بسته ویژه خبری در اختیار شما قرار می دهیم.

عناوین اخبار پزشکی دکتر سلام که در روز شنبه 9 اردیبهشت ماه قرار داده شده است عبارتند از:

 

“کم تحرکی علت اصلی مبتلا شدن به بیماری ها”، “فناوری جدید برای مشاهده سلولهای استخوانی” ، “انصراف پزشکان از درمان سنگین وزن‌ترین زن دنیا”، “تشریح برنامه های امدادی همزمان با هفته هلال احمر”، “دمای اکثر استان های کشور افزایش می یابد”، “آخرین خبر از وضعیت جسمانی گوهر خیراندیش”، “پیام دکتر هاشمی برای روز جهانی ایمنی و سلامت کار”، “خسارات ناشی از زمین لرزه در قرقیزستان” ،”رد شایعه استفاده از پالم در شیر و لبنیات” ، “تب کریمه کنگو به کارگران زاهدانی رسید”

 

کم تحرکی علت اصلی مبتلا شدن به بیماری ها

در جامعه امروز بیماری های فراوانی شیوع پیدا کرده است که میتوانستیم از مبتلا شدن به آن ها پیشگیری کنیم تا به آن ها دچار نشویم. دیابت یکی از این دست بیماری هاست. در دنیای امروز کم تحرکی و ورزش نکردن یکی از عواملیست که به بیماری مبتلا می شویم. با ورزش کردن میتوان از بروز بسیاری بیماری ها جلوگیری کرد و سلامتی خود را تضمین نمود.

 

فناوری جدید برای مشاهده سلولهای استخوانی

بافت درون استخوانی را می توانیم با کمک روش جدیدی که محققین موفق به کشف آن شده اند بررسی کنیم و با نحوه تکثیر و چگونگی رشد سلول های استخوانی آشنا شویم. با این تکنولوژی محققین امیدوارند بتوانند مانع ایجاد پوکی استخوان شده و به تهیه داروی جدید برای درمان این عارضه شوند.

 

انصراف پزشکان از درمان سنگین وزن‌ترین زن دنیا

پس از گذشت چند هفته از خبر جراحی موفقیت آمیز سنگین وزن ترین زن جهان و کاهش وزن ۲۴۰ کیلوگرمی آن پس از این عمل سنگین پزشکی،پزشکان از ادامه درمان این زن مصری انصراف دادند.

 

تشریح برنامه های امدادی همزمان با هفته هلال احمر

هر سال اواسط اردیبهشت ماه به مناسبت هفته هلال احمر از شعار این سازمان امدادی و مردم نهاد رونمایی می شود که امسال شعار دنیایی در انتظار صلح برای این هفته برگزیده شده است.

 

دمای اکثر استان های کشور افزایش می یابد

در چند روز آتی دمای اکثر مناطق کشور با افزایش رو به رو خواهد شد و پدیده غالب در استان های جنوبی گرد و غبار خواهد بود.سازمان هواشناسی هم چنین پیش بینی کرد احتمال رعد و برق در استان های مرکزی کشور وجود خواهد داشت.

 

تشریح مهمترین حوادث طبیعی یک هفته گذشته

با گذشت بیش از دو ماه از سال ۹۶ مهمترین حوادث طبیعی در کشور توسط سازمان مدیریت بحران کشور تشریح شد که از مهمترین آن ها می توان به سیلاب در شمال کشور اشاره نمود.

 

آخرین خبر از وضعیت جسمانی گوهر خیراندیش

بازیگر مطرح سینما و قاب جادویی کشورمان که در سانحه ای در هنگام بازی در سریال دیوار به دیوار دچار آسیب دیدگی و عمل جراحی قرار گرفت آخرین وضعیت سلامتی خود را به اطلاع مردم رساند.

 

پیام دکتر هاشمی برای روز جهانی ایمنی و سلامت کار

دکتر قاضی زاده هاشمی به مناسبت روز جهانی ایمنی و سلامت کار در یادداشتی این روز را به تلاشگران حوزه پزشکی و سلامت تبریک گفت و پیرامون برنامه های وزارت بهداشت در این خصوص نکاتی را خاطر نشان کرد.

 

خسارات ناشی از زمین لرزه در قرقیزستان

زلزله ای به بزرگی بیش از ۵ ریشتر در کشور قرقیزستان باعث کشته شدن بیش از ۲۰ نفر از مردم این کشور شد که به همین دلیل امداد رسانی به افراد زلزله زده آن کشور در حال انجام می باشد.

 

رد شایعه استفاده از پالم در شیر و لبنیات

یکی از موادی که بسیار برای بدن مفید و سودمند است،شیر و لبنیات می باشد که سلامتی آن برای مصرف بسیار حائز اهمیت است به همین خاطر رئیس جامعه دامپزشکان در خصوص شایعه استفاده از روغن پالم در شیر توضیحاتی ارائه کرد.

 

تهیه و تدوین آرش توکلی

هرگونه استفاده  با درج مجله اخبار پزشکی دکتر سلام مجاز می باشد.