شما می توانید کودک خود را به بهترین شکل ممکن تربیت کنید. روش های تربیتی مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید فرزند خود را به بهترین شکل ممکن تربیت کنید. نحو رفتار با کودکان از جمله مهم ترین نکاتی است که در رابطه با تربیت فرزندان می توان از آن استفاده کرد. با دکتر سلام همراه باشید.

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

مقایسه کردن دوران کودکی والدین با فرزندان کار درستی نیست زیرا موجب تنش در کودکان می‌شود.

امین حق وردی روان‌شناس و مشاور اظهار داشت: احترام به احساسات کودک از مهم ترین اصول تربیتی است. در زمان بروز هرگونه اشتباهی از سوی کودک، فرزند خود را مقصر ندانید و جملاتی مانند تقصیر خودت بود، دیدی گفتم نمی توانی یا عرضه انجامش را نداشتی را به کار نبرید زیرا او می‌آموزد که در آینده به جای مواجه شدن با احساساتش، دنبال مقصر باشد تا مشکل را گردن فرد دیگری بیاندازد.
وی افزود: از رشوه دادن به کودک بپرهیزید و برای کنار گذاشتن احساساتش، وعده چیزهای دیگر به خصوص چیزهایی که جزء ممنوعات به شمار می‌آیند را به او ندهید.
حق وردی ادامه داد: هرگز به جای کودک تصمیم گیری نکنید بلکه حس او را درک کنید ، همچنین با تعریف خاطرات کودکی خود، سعی در مقایسه او با خودتان نداشته باشید.
این روان‌شناس در پایان گفت: هیچ گاه در هنگام غمگین بودن کودک برای آرام کردن او، توضیحات فلسفی ندهید و از گفتن جمله (چنین موضوع ساده ای نباید باعث خشم و ناراحتی تو شود) دوری کنید.
منبع: باشگاه خبرنگاران