شما ممکن است بطور همزمان به دو بیماری مختلف مبتلا شوید. دیابت از جمله بیماری های شایع است که افراد بسیار زیادی به آن مبتلا هستند. افراد زیادی ممکن است که به افسردگی مبتلا باشند و از بیماری خود اطلاعی نداشته باشند اما تاثیر این بیماری بر سایر بیماری ها خود را به صورت شدید تر نشان خواهد داد. با دکتر سلام همراه باشید.

رضا امانی در همایش تغذیه و افسردگی که شامگاه شنبه، در سالن همایش های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سمیرم برگزار شد، تصریح کرد: بر اساس آمار منتشر شده از سوی نهادهای رسمی کشور آمار افسردگی در ایران بیش از ۱۲ درصد است.

این استاد دانشگاه با اشاره به انواع اختلالات روانی و ایجاد افسردگی های مختلف در جامعه افزود: شیوع افسردگی در بین دانشجویان کشور تا ۶۴ درصد گزارش شده که این موضوع بسیار پر اهمیت است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اوج بروز افسردگی در سنین بالای ۴۰ سال بوده و افراد در این محدوده سنی بیشتر در خطر افسرگی قرار دارند.

فلوشیپ تغذیه بالینی با موثر دانستن اثرات بیماری های مختلف بر هم اذعان کرد: افسردگی تاثیر بسیار زیادی بر روی بیماران دیابتی دارد و این امر موجب افزایش شدت بروز دیابت در افراد مبتلا به این بیماری است و این افراد به خودمراقبتی بیش از پیش برای خود نیازمندند.

امانی با اشاره به میزان بالای چربی موجود در وعده نهار ایرانی ها خاطر نشان کرد: نهار سنتی ما ایرانی ها ضد تولید بوده و علت آن میزان بالای چربی موجود در آن است که موجب بی حالی و افزایش خستگی در بدن می شود.

در این همایش، تئاتری با موضوع تغذیه سالم اجرا و از عوامل اجرایی این برنامه تقدیر به عمل آمد.

منبع: صاحب نیوز