بعضی از بیماری ها هستند که مشخصه ها و علائم خاص و مخصوص به خود را دارند. این علائم به ما هشدار می دهند که در معرض ابتلا به بیماری هستیم. با بروز این علائم سریعا باید به پزشک مراجعه کنیم و برای بهبود و درمان بیماری اقدام کنیم. علائمی که بعضی افراد از آن ها آگاه هستند و می دانند که این علامت کدام بیماریست، عبارتند از : درد سمت راست بدن، احساس درد در قفسه سینه، سر درد شدید، درد کمر و پلو و… . برای اطلاع از این علائم و بیماری مربور به آن ها، متن زیر را بخوانید.

درد در سمت راست بدن

وجود درد شدید در سمت راست بدن همراه با تب و حالت تهوع میتواند نشانه آپاندیسیت باشد.آپاندیس کیسه ای<Appendix Bag> است که دائم پر و خالی می شود اما عفونت و یا هر نوع آسیب آپاندیس میتواند سبب بروز درد شدیدی شود.این علائم در زنان میتواند به کیست تخمدان نیز مرتبط باشد.

سردرد شدید

سردرد شدیدی که به طور مزمن درآمده میتوانتد نشانه وجود میگرن باشد.استفراغ، تهوع، اختلال در دید، تاری یا سوزش و بی حسی در پاها و دست ها همراه با سردرد شدید میتواند علامت آنوریسم مغزی باشد.

 

دندان درد ضربانی

بروز درد دندان ضربانی میتواند نشانه آسیب عصب دندان باشد.شکستن یا پوسیده شدن مینای دندان نیز میتواند موجب بروز درد شدیدی شود.

 

درد ستون فقرات و کمر

وجود درد در ستون فقرات و سختی هنگام در بالا رفتن از پله ها و متعاقب آن کمردرد میتواند نشان دهنده خطر آسیب دیسک کمر باشد.بهتر است در این مواقع با متخصص فیزیوتراپ در ارتباط با نوع حرکات و تمرینات مناسب مشورت کنید.

 

درد قفسه سینه

درد در قفسه سینه یا در سمت راست بدن ممکن است نشان از حمله یا بیماریهای قلبی و عروقی باشد.

 

پا درد همراه با تورم

پا درد همراه با تورم، گرمی و قرمزی قسمتی از پا میتواند علامت وجود لخته خون در آن قسمت باشد.لازم است در این موارد بجای خوددرمانی و ماساژ ناحیه با پزشک متخصص مشورت کنید.

 

درد کمر و پهلو

احساس درد در لگن، کمر، ران و پهلوها ممکن است نشانه مشکل جدی در کلیه باشد.

 

منبع: شفا آنلاین