Yellow bananas apples

موز، سیب و گلابی غنی از کربوهیدرات پر انرژی هستند،   تمامی سلولهای بدن قادر به استفاده از کربوهیدرات به عنوان منبع انرژی هستند.قند در این میوه ها نه تنها عرضه سوخت سلول هستند، بلکه اجازه می دهد پروتئین در رژیم غذایی خود , وظایف دیگر خود را انجام دهد  عنوان یک منبع انرژی نامیده می شود، به عنوان مثال ممکن است  زمانی که قند در رژیم غذایی کم است. از آنجا که بخش عمده ای از کربوهیدرات در موز، سیب و گلابی به عنوان قند به جای نشاسته وجود دارد، این مواد مغذی نیاز به هضم غذا کمی قبل از بدن شما آنها را جذب می کند.

استفاده از یک رژیم غذایی متعادل که شامل میوه های زیادو سبزیجات تازه باشد می تواند با اطمینان به سلامت کلی شما کمک کند همچنین می تواند خطر ابتلا به بیماری های مزمن را به طور بالقوه کاهش دهد. سیب، گلابی و موز سه میوه ایی که وقتی به طور منظم مصرف شوند مفید هستند. این میوه ها دارای مواد مغذی، ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر رژیم غذایی سالم هستند و گزینه های خوبی برای مصرف در هر زمان از روز می باشند.

خاصیت تغذیه ای موز،سیب و گلابی

سیب، گلابی و موز منابع خوبی از مواد مغذی تولید کننده انرژی و در درجه اول به صورت کربوهیدرات هستند. هر کدام از این میوه ها تنها حاوی مقدار کمی از پروتئین و اساسا بدون چربی است و اکثر مواد مغذی آن در قالب فروکتوز یک قند ساده طبیعی و موجود در میوه است. همچنین دارای کالری نسبتا کم است با یک سیب متوسط و یا گلابی 95-100 کالری و با یک موز متوسط 105 کالری فراهم می شود از آنجا که با سوخت و ساز قندهای ساده مانند فروکتوز، آن را به سرعت به گلوکز تبدیل می کند که جذب خون شما می شود زمانی که شما سریعاً نیاز به انرژی ( به عنوان مثال فقط قبل یا بعد از ورزش ) دارید این میوه ها انتخاب های خوبی هستند.

ویتامین ها و مواد معدنی موز،سیب و گلابی

مانند بسیاری از میوه ها، سیب، موز و گلابی هم حاوی ویتامین های مهم هستند. هر سه میوه ویتامین های A و C را فراهم می کند با یک میوه متوسط  بین 2 و 5 میکروگرم از ویتامین A و بین 8 و 10 میلی گرم ویتامین C فراهم می شود. آنها همچنین مقادیر کمی از تمامی هشت ویتامین B را فراهم می کنند موز، بویژه غنی از فولات، با حدود 24 میکروگرم در یک موز متوسط می باشد. فولات یک ویتامین B که برای رشد جنین و برای رشد نوزادان و کودکان بسیار مهم است. بعنوان یک فرد بالغ، مادام العمر برای تولید سلول های جدید از آن استفاده کنید. سیب، گلابی و موز نیز مواد معدنی ضروری از جمله کلسیم، آهن، منیزیم و فسفر را فراهم می کند. موز به خصوص غنی از پتاسیم است و ماده معدنی مورد نیاز اعصاب و عضلات را فراهم می کند.

فیبر غذایی

سیب، گلابی و موز همه سرشار از فیبر غذایی بخصوص فیبر محلول هستند. فیبر محلول زمانی که با مایع در معده مخلوط شود به شکل یک ژل در می آید و سبب کند شدن روند گوارش و برای به دست آوردن حداکثر تغذیه از مواد غذایی اجازه داده می شود همچنین جذب کلسترول، چربی های اشباع ناسالم و قند را از مواد غذایی را کاهش می دهد این می تواند به پایین نگه داشتن کلسترول خون کمک کند و اوج قند خون را پس از یک وعده غذایی غنی از کربوهیدرات سرکوب می کند. با توجه به نظر مدرسه بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد، مصرف فراوان فیبر محلول می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 را کاهش دهد. هنگامی که سیب و گلابی با پوست خود مصرف شود فیبر نامحلول فراهم می شود که اگر به طورمنظم مصرف شود دستگاه گوارش شما را سالم و سبب کاهش بروز یبوست و دیگر مشکلات گوارشی می شود.
توصیه ها
شما می توانید فواید رژیم غذایی خود را با مصرف میوه به طور مرتب افزایش دهید. توصیه می شود روزانه حداقل 2 و 1/2 فنجان میوه و سبزیجات مصرف کنید. هنگام انتخاب سیب، گلابی و یا موز تازه استفاده  کنید مصرف آب میوه هایی که مواد قندی به آن اضافه می شود را به حداقل برسانید انتخاب های خوب دیگر عبارتند از سیب یا گلابی پخته شده بدون اضافه کردن شکر است. علاوه بر این، موز، سیب و گلابی را به طور منظم به محصولات پخته شده در خانه اضافه کنید.

منبع-http://www.foodregime.com