اگر پروستات سالم می خواهید بخوانید

 

تغذیه و خوردو خوراک مردان در ابتلای آن ها به سرطان پروستات بسیار مهم و تاثیرگذار است. رژیم غذایی ناسالم می تواند باعث بزرگ شدن غده پروستات آن ها شود . با در پیش گرفتن برخی راهکارهای تغذیه ای می توانند پروستاتی نرمال و سالم داشته باشند.

استفاده روزانه از سبزی‌های برگ سبز و میوه‌های غنی از ویتامین هم برای سلامت پروستات مفید است  هر سال تقریبا ۳۰ هزار نفر از مردان آمریکایی بر اثر سرطان پروستات و مشکلات ناشی از آن فوت می‌کنند. با این‌حال، حفظ سلامت غده پروستات واقعا آسان‌تر از چیزی است که فکرش را بکنید. از آن‌جایی که شاید شما هم به مشکلات پروستات مبتلا باشید و هیچ اطلاعی درباره‌اش نداشته باشید، باید نکات پیشگیرانه را برای حفظ سلامتی خودتان جدی بگیرید. نکته اول خودتان معاینه پروستات را هر ماه انجام بدهید. البته با توجه به این‌که معاینه موثر توسط خود افراد تا حدودی سخت است، از پزشک درخواست کنید تا این کار را با استفاده از روش‌های مناسب برای شما انجام بدهد. نکته دوم تغذیه استاندارد داشته باشید. حفظ رژیم غذایی سالم و استاندارد، در جلوگیری از ابتلا به مشکلات پروستات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

توصیه رایج متخصصان درباره تغذیه مردان این است:

حتما روزانه از سبزی‌های برگ سبز و میوه‌های غنی از ویتامین استفاده کنید. میزان استفاده از این مواد غذایی باید روزانه بین ۵ تا ۷ وعده مصرفی باشد. نکته سوم حتما ماهی را به‌خاطر چربی‌های سالمش به رژیم غذایی خودتان اضافه کنید. ماهی‌های کاد و سالمون، بهترین انتخاب‌ها برای مردان هستند و راحت و سریع هم آماده می‌شوند. در ضمن، میزان استفاده از غذاهای سرخ‌کردنی هم باید به حداقل برسد و ترجیحا این غذاها از رژیم غذایی حذف شوند. البته مصرف سیب‌زمینی سرخ‌کرده به اندازه یک بار در ماه، به مردان آسیبی نمی‌رساند. توجه داشته باشید که نظارت داشتن بر نحوه تغذیه، میزان رادیکال‌های آزاد را در بدن کاهش می‌دهد و درنتیجه از ابتلا به بیماری‌های خطرناک در آینده جلوگیری می‌کند. نکته چهارم از مکمل‌های غذایی استاندارد و مناسب استفاده کنید. شروع با مولتی‌ویتامین‌های مخصوص مردان، تصمیم خوبی است. علاوه بر این، اضافه کردن مکمل زینک به برنامه غذایی نیز برای حفظ سلامت پروستات ضرورت دارد. میزان ابتلا به سرماخوردگی‌ها نیز با مصرف مکمل زینک کمتر می‌شود. نکته پنجم برای تهیه کردن مجموعه‌ای از مواد مغذی مفید برای سلامت پروستات، می‌توانید این موارد را با هم ترکیب کنید: عصاره چای سبز، عصاره گزنه، نخل اره‌ای، لیکوپن و سلنیوم. قرار گرفتن گیاهان دارویی در کنار مواد مغذی مهم، عملکرد هر دو گروه را تقویت می‌کند.

سلامتیسم