سوال کاربر: سلام خسته نباشید. من موهام موخوره داره و تقریبا تا نصف موهام رو موخوره گرفته. موهام تا کمرم هست. انواع مختلف روغن های گیاهی را امتحان کردم اما بی فایده بوده است. حتی حجم موهام هم کم شده و رشد هم‌ نمیکنه و وز هم شده است. لطفا یک شامپو معرفی کنید که بدون کوتاه کردن موهایم موخوره ها خوب شوند.ممنون

پاسخ پزشک:
باسلام
هیچ شامپویی این قدرت رو نداره که موی اسیب دیده رو کاملا ترمیم کنه و بهترین و موثرترین کار در ابتدا کوتاه کردن قسمت های اسیب دیده هست و بعد از ان مراقب و استفاده و شامپوهای ترمیمی و بالم ها و سرم های تقویتی و چرب کننده ی ساقه ی مو.
دوست عزیز مراقب از مو فرایندی ست که نیاز به حوصله ی بالای شما دارد و در وهله ی اول مراقب شما موثر است.
در ابتدا باید مو را با جلوگیری از آفتاب سوختگی ، گره خوردن، با خشونت شانه کردن، عدم استفاده ی شسوار و اتوی مو به دفعات زیاد، عدم دکلره کردن یا رنگ کردن مو به دفعات زیاد ، عدم حمام با آب خیلی گرم و شستشوی زیاد موها با شوینده ها محافظت کرد سپس با استفاده از بالم های درون حمام و سپس سرم های حفظ کننده ی چربی و رطوبت مو بعد از حمام مراقبت کرد. استفاده ی به صورت یک روز درمیان از قرص زینک پلاس و کپسول سلنیوم به مدت ۲ ماه نیز جهت کمک به رشد و تقویت موی شما موثر خواهد بود.

  • سوال از شما پاسخ از ما. تنها کافیست در بخش نظرات هر مطلب، مشکلتان را با ما در میان بگذارید تا دکتر سلام مشکل شما را حل کند.

بهترین روش خانگی برای درمان موخوره

کلید هایی طلایی برای درمان و از بین بردن موخوره