مطالعات نشان می دهد مرگ و میر در بین مردم شهر تهران، ری و اسلامشهر 10 علت اصلی دارد. ما در این مطلب قصد داریم شما را با این دلایل آشنا نماییم. با دکتر سلام همراه باشید.

۱- سکته قلبی
دلایل: تماشای تلویزیون، تماشای حیدری، مجری به‌صورت‌کلی، تماشای مناظره، شنیدن دروغ، دیدن قیمت مرغ و گوشت در قصابی، دیدن قیمت اجاره خانه، دیدن مسعود فراستی، دیدن آثار مسعود ده‌نمکی، دیدن ماجرای نیمروز، تماشای کامران نجف‌زاده در آمریکا، فکرکردن به خاوری و سلین دیون که بغل هم، همسایه هستند، مواجهه با خورده‌شدن دکل نفتی و… منجر به سکته قلبی می‌شود.
۲- دیابت
خواندن طنزهای پوریا عالمی به دلیل شیرینی نوشته، یا عقل نویسنده، منجر به دیابت می‌شود، اما مصرف آن برای سالمندان مناسب است، چون هم متن و هم دست نویسنده کاملا بی‌نمک است.
۳- سکته مغزی
تحلیل هر حرف محمود احمدی‌نژاد منجر به هنگ‌کردن مغز می‌شود.
۴- سایر بیماری‌های قلبی
مواجهه با هپلی‌هپوکردن املاک تهران، مواجهه با تخورپخورکردن زمین‌ها و کوه‌های کشور منجر به سایر بیماری‌های قلبی مثل تیرکشیدن قلب می‌شود.
۵- پرتاب و برخورد اجسام و صاعقه
این علت مرگ‌ومیر بعد از اختراع چرخ و سقف به وسیله انسان غارنشین تا الان دیگر در جهان گزارش نشده است، جز تهران که هنوز مردم به علت خوردن یک چیز سخت به سرشان فوت می‌کنند.
۶- پنومونی
یا سینه‌پهلو. درست است که ما در قرن پارینه‌سنگی نیستیم، اما سینه‌پهلو با دوتا عطسه الکی می‌تواند در تهران، پایتخت ایران، منجر به مرگ شود. عطسه که چیزی نیست، هفته پیش یک هنرمند به دلیل سکسکه‌کردن فوت کرد.
۷- کهولت بدون زوال عقل
با فشارهایی که در تهران به آدم می‌آید، آدم عادی عقلش را خیلی زود از دست می‌دهد. اگر کسی عقلش را از دست نداد، طبیعی است که بدنش این‌همه فشار را نکشد و فوت کند.
۸- سرطان ریه
به نظر ما و دیگر صاحب‌نظران، سیگار عامل سرطان سینه نیست. خود ما شونزده پیرمرد می‌شناسیم که از ١٢سالگی سیگار و چپق و دیگر محصولات را کشیده‌اند و هنوز دارند حالش را می‌برند. آلودگی هوا دلیل اصلی مرگ‌ومیر ماست.
۹- سرطان معده
به علت گرانی میوه و گوشت و برنج و… طبیعی است که غذا به معده نمی‌رسد و اسید معده شروع می‌کند خودش را خوردن. این عمل منجر به مرگ می‌شود.
۱۰- سایر بیماری‌های دستگاه تنفسی
وقتی هوا پس است، یا هوا گرفته است یا آدم نمی‌تواند مثل آدم نفس بکشد، طبیعی است که فوت کند.
بیخ قضیه: خودتان را نگران نکنید، مسئولان همه تلاششان را می‌کنند که در مناظرات پیروز شوند.

منبع: ایسنا