همه ی ما حتی با شنیدن اسم چیپس دهانمان آب می افتد. چیپس و پنیر هم یکی از مواد غذایی مورد علاقه افراد است که هیچ کس دست رد به آن نمی زند. البته درست است که چیپس‌ و پنیر چاق‌کننده‌ است، اما گاهی خوردن آن عیبی ندارد، دارد؟! اگر شما هم اهل خوردن چیپس و پنیر هستید ما قصد داریم طرز تهیه چیپس و پنیر مکزیکی را به شما آموزش دهیم.

1. حدود 350 گرم گوجه‌فرنگی‌ تازه را خرد کنید و دانه‌هایش را جدا کنید.

2. گوجه‌فرنگی‌های خردشده را در یک کاسه بریزید و همراه با يك نصفه پیاز بنفش خردشده، يك قاشق غذاخوري گشنیز خردشده و دو حبه سیر له‌شده و خردشده مخلوط کنید. این مخلوط سس سالسای شماست. چون قرار است اين سس را با چيپس بخوريد، بهتر است به آن نمك و فلفل اضافه نكنيد.

3. روی سینی فر، یک کاغذ روغنی بیندازید. روي سيني به ميزاني كه مي‌خواهيد چيپس ذرت پخش کنید. ما در اين‌جا از دو بسته چيپس ذرت استفاده كرده‌ايم.

4. سه عدد فلفل‌ هالاپینوي تازه را ریز کنید و به همراه پنیر پيتزاي رنده‌شده روی چیپس‌ها بریزید.

5. فر را روی حرارت متوسط بگذارید و سینی را داخل فر قرار دهید. وقتی پنیر پيتزا خوب آب شد، آن را با احتیاط بیرون بیاورید. البته از مايکروويو هم می‌توانید استفاده کنید.

6. چیپس‌و‌پنیر را در بشقاب بکشید و سس سالسا را در کنارش یا در یک کاسه‌ی کوچک بریزید. طعم این چیپس‌وپنیر با سس سالسا، واقعاً تند و جادویی است!

نوش جان!


فوت آخر!

كمي سس گوآكاموله (آواكادو) و خامه، اين چيپس‌و‌پنير را مكزيكي‌تر مي‌كند! دستورپخت گوآكاموله را مي‌توانيد از اينترنت پيدا كنيد.

 

منبع: خبر فارسی