کنترل و کاهش کلسترول با تمرین های ورزشی

چاقی و اضافه وزن، معضلی است که بیشتر افراد با آن درگیر هستند و در تلاشند که آن را از بین ببرند. در پژوهش های اخیر، پزوهشگران در یافته اند که افرادی که چربی اضافی در قسمت میانی بدنشان وجود دارد و به اصلاح دور کمر بیشتری دارند، در مقایسه با افرادی که چربی در بدنشان پحش شده است، بشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند. برای این که بیشتر در این باره اطلاع کسب کنید، متن زیر را بخوانید.

محققان دریافتند افرادی که دارای چربی اضافی در قسمت میانی بدنشان هستند اما دارای شاخص بدنی عادی نیز هستند، در مقایسه با افرادی که چربی بدنشان در قسمت‌های دیگر بدن پخش شده است، ۲۲ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند.

براساس تحقیقات تازه، افزایش اندازه دور کمر می‌تواند خطر مرگ زودهنگام را افزایش دهد؛ حتی در صورتیکه شاخص توده بدنی فرد وزن سالم را نشان دهد.

محققان دریافتند افرادی که دارای چربی اضافی <Excess fat>در قسمت میانی بدنشان هستند اما دارای شاخص بدنی عادی نیز هستند، در مقایسه با افرادی که چربی بدنشان در قسمت‌های دیگر بدن پخش شده است، ۲۲ درصد بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند. همچنین این مطالعه نشان می‌دهد خطر مرگ ناشی از مشکلات قلبی ۲۵ درصد در افراد دارای چاقی میانی و شاخص توده بدنی عادی نسبت به دیگران بیشتر است. این خطر برای افراد دارای چاقی میانی و BMI در حد چاقی، ۵۶ درصد بیشتر است.
در این مطالعه، محققان ۴۳ هزار شرکت‌کننده در نظرسنجی انجام شده در انگلستان و اسکاتلند را مورد بررسی قرار دادند. شاخص توده بدنی و اندازه دور کمر هر فرد در طول ۱۰ سال از لحاظ سابقه سلامتشان مقایسه شد. به گفته پژوهشگران استرالیایی، ریسک ناشی از شکم بزرگ برای زنان و مردان یکسان است.
منبع: شفا آنلاین