پونه گیاهی است که رایحه ای شبیه به نعنا دارد و در دسته ی گیاهان معطر جای می گیرد. پونه کوهی علاوه بر اینکه هم از بدنتان سم زدایی می کند و هم میزان متابولیسمتان را بالا می برد فواید دیگری هم دارد. اگر نیمی از روز، روی صندلی کارتان نشسته باشید، بعید نیست که با وجود محدود کردن میزان غذایتان در هر وعده، باز هم اضافه  وزن رهایتان نکند. ما در این مطلب قصد داریم شما را با مهم ترین گیاهان دارویی برای آب کردن چربی شکم و پهلو آشنا نماییم.

پونه کوهی
گیاه پونه که رایحه ای شبیه نعناع دارد، فقط یک گیاه سم زدا نیست. پونه کوهی هم از بدنتان سم زدایی می کند و هم میزان متابولیسمتان را بالا می برد. این گیاه سیستم دفع بدنتان را هم تنظیم می کند و حتما خوب می دانید که وقتی روده هایتان درست کار کند، کمتر گرفتار اضافه  وزن می شوید.
نعناع
یکی دیگر از گیاه هایی که سوخت و ساز بدنتان را بالا می برد، نعناع است. شما با نوشیدن چای نعناع یا چاشنی کردن این سبزی در وعده های غذایی تان، می توانید چاقی را دور بزنید و بیشتر کالری بسوزانید.
مریم گلی
یکی دیگر از گیاه های چربی سوز، مریم گلی است. اگر تحرک زیادی ندارید و حتی با خوردن غذای کم، مدام وزن اضافه می کنید، دم نوش مریم گلی میل کنید. این گیاه میزان متابولیسم را بالا می برد و از انباشت چربی های اضافه در بدنتان جلوگیری می کند.
منبع: ایران خبر