سوال کاربر: سلام. من نوجوان 16 ساله ای هستم و قصد دارم برای کنترل میل جنسیم از داروی فلوکستین استفاده کنم. این دارو برای من ضرر نداره و اینکه باید به چه صورت مصرف کنم؟

پاسخ پزشک: با سلام

هر دارویی عارضه ی جانبی دارد و اگر در مورد مصرف خود استفاده نشود این عوارض بیشتر خواهد بود. فلوکستین یک داروی ضد افسردگیست که کاهش میل خود عارضه ی این داروست . هرچند از دیرباز به صورت هوشمندانه و گاها اثربخش از عارضه ی داروها در بیماری های مختلف استفاده شده ولی مورد مصرف یک دارو را پس از ازمایشات فراوان ثبت میکنند که قابل اعتماد تر است پس حتما با توصیه و تجویز پزشک و پس از ویزیت توسط متخصص روانپزشک شروع به درمان کنید. داروهای دیگری هم جهت مورد شما وجود دارد شاید بهتر باشد از ان استفاده کنید پس حتما یه نوبت ویزیت شوید.
به طور کلی فلوکستین در بارداری و شیردهی ، در مصرف همزمان با برخی داروها به جهت تداخل دارویی و مصرف با الکل ممنوعیت دارد وعوارض شایع ناشی از مصرف فلوکستین با وجود انکه در بین سایر داروها جزء کم عارضه ترین هاست عبارتند از واکنش پوستی، تنگی نفس، تورم صورت ، لب ، زبان و یا گلو، تشنج، لرزه، سختی عضله و به طور کلی تشنج عضلانی، علائم پوستی مثل خارش، قرمزی و فلسی شدن ، از دست دادن تعادل و هماهنگی، تعریق، تپش قلب که باید به انها نیز دقت کنید.

 

  • سوال از شما پاسخ از ما. تنها کافیست در بخش نظرات هر مطلب، مشکلتان را با ما در میان بگذارید تا دکتر سلام مشکل شما را حل کند.

۱۷ ماده غذایی که سبب افزایش میل جنسی می شوند