مقابله با علائم تحریک کننده آلرژی در بدن

 

برای مقابله با علائم آلرژی در بدن می توانید از راهکارهای درمانی مناسبی کمک بگیرید.ابتدا باید با دلیل و درمان آلرژی در بهار آشنا شوید، این عارضه با پرهیز از حضور در مناطق پرگرد و خاک یا قرار گرفتن در معرض باد سرد قابل پیشگیری خواهدبود . برای پرهیز از تحریک علائم آلرژی راهنمایی های پزشکی موثری داریم با ما همراه باشید.

اگر تا به امروز گمان می‌کردید که آلرژی فصلی فقط مختص بهار و پاییز است، بهتر است بدانید که سخت در اشتباه بوده‌اید. آلرژی فصلی می‌تواند در زمستان هم برای شما اتفاق بیفتد. برای آشنایی با علائم آلرژی زمستانی، خواندن ادامه این مطلب را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دی

زمستان با تمام زیبایی‌ها و درختان برفی‌اش، می‌تواند مشکلاتی مانند عطسه یا خس‌خس سینه را در افراد مبتلا به آلرژی تشدید کند. محققان می‌گویند که احتمالا خود درختان زمستانی باعث تحریک علائم آلرژی نمی‌شوند، بلکه اسپورهای قارچی بسیار ریز (میکروسکوپی) هستند که می‌توانند در شاخه‌های درختان زمستانی پنهان شوند و آلرژی را بدتر کنند. افرادی که با توجه به سنت‌های فرهنگی‌شان می‌خواهند درخت کریسمس خریداری کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند. متخصصان معتقدند که افراد مبتلا به آلرژی باید از خرید این درخت‌ها خودداری کنند،‌ اما اگر به هر دلیلی نمی‌توانید از درخت کریسمس صرف نظر کنید، باید این درخت‌ها را یک هفته قبل از تزیین در محیط‌های بسته و محصور مانند پارکینگ یا ایوان‌های سرپوشیده قرار بدهید.

آشنایی با دلیل و درمان آلرژی در بهار

بهمن

میزان گرده‌ها در طول زمستان واقعا کمتر است و شاید به صفر نزدیک شود، ‌اما گرم‌سازی خانه‌ها می‌تواند گردوغبار موجود در خانه را در محیط پخش کند. این گردوغبارها، ‌یکی از عوامل محرک برای آلرژی زمستانی هستند. افرادی که نسبت به گردوغبار خانگی آلرژی دارند،‌ مشکلات مختلفی را در این دوره تجربه می‌کنند. برای کاهش گردوغبار خانه، باید رطوبت خانه را زیر ۵۵ درصد نگه دارید. استفاده از دستگاه تهویه هوایی که دارای فیلتر هپا (HEPA) باشد هم می‌تواند به شما کمک کند.

اسفند

قارچ‌ها و گردوغبارها در تمام ماه‌های سال می‌توانند علائم آلرژی را تشدید کنند، اما نقش درخت‌ها در ماه اسفند و روزهای منتهی به بهار واقعا بیشتر می‌شود. البته این مساله به محل زندگی افراد بستگی دارد. با این‌حال، گرده‌افشانی درختان در نقاط مختلف جهان معمولا در همین فاصله اتفاق می‌افتد. درختانی که معمولا باعث تحریک آلرژی می‌شوند، عبارت‌اند از کاتالپا، زیتون، گردو، نارون و چنار. گرده‌های درختان نیز می‌توانند علائمی مشابه با آلرژی بهاری را تحریک کنند: آبریزش چشم، عطسه و گرفتگی بینی.

سلامتیسم