کسانی که از رژیم غذایی خود نتیجه ی مطلوبی می گیرند، یک قانون را همیشه رعایت می کنند که این قانون، اولین قانون رژیم گرفتن است. اینکه بتوانید رژیم غذایی خود را به مدت طولانی حفظ کنید. اینکه بتوانید تغییرات اعمال شده بر روی تغذیه ی خود را به مدت طولانی ثابت نگه دارید.  بهتر است میان وعده های غذایی مناسبی را انتخاب کنید.

شما ممکن است بهترین برنامه‌ریزی را با وعده‌های غذایی کوچک متعدد در طول روز داشته باشید یا شاید برنامه‌ای با سه وعده‌ غذا، دو میان وعده‌ کوچک و یک دسر کم‌کالری، برایتان بهتر باشد.
افراد اغلب در می‌یابند که میان‌وعده‌های اواسط صبح و اواسط بعدازظهر، می‌توانند به تبعیت از رژیم غذایی کمک کنند.
یک برنامه با وعده‌های کوچک، می‌تواند شامل 5 وعده غذایی با 200 تا 250 کالری غذا در ساعات 7 صبح، 10 صبح، 1 بعدازظهر، 4 بعدازظهر و 7 بعدازظهر باشد.
یک برنامه غذایی با سه وعده اصلی و دو میان‌وعده می‌تواند شامل صبحانه، یک میان‌وعده در اواسط صبح، نهار، میان وعده در اواسط بعدازظهر و سپس شام همراه با دسر باشد.
میان‌وعده‌های برنامه‌ریزی‌شده می‌تواند برای حدود دو ساعت بعد از صبحانه و نهار باشد.
هنگامی‌که تصمیم می‌گیرید برنامه‌ریزی داشته باشید، برای وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌های خود نقشه بکشید. استفاده از یک برنامه غذایی روزانه می‌تواند به شما کمک ‌کند به رژیم غذایی خود پایبند باشید. پروتئین بدون چربی، لبنیات کم‌چرب یا بدون چربی، غلات کامل، میوه‌ها، سبزیجات و برخی چربی‌های مفید برای سلامت قلب را انتخاب کنید.
به‌وسیله میان وعده‌ها می‌توانید میوه‌ها و سبزیجات بیشتری را به برنامه غذایی خود وارد کنید.
میان وعده‌های خوب گیاهی عبارت‌اند از:
 فلفل دلمه‌ای
 هویج کوچک
 نخود سبز
برای میان وعده‌، میوه‌های زیر را در نظر بگیرید:
 سیب کوچک یا گلابی
 یک فنجان توت یا تکه‌های هندوانه
 دوازده انگور قرمز یا سبز
گنجاندن یک دسر متشکل از ماست منجمد و انواع توت‌ها بعد از شام در برنامه غذایی به‌عنوان دسر، می‌تواند نیاز شما را برای مصرف کیک و دسرهای پرکالری برطرف کند.
اما چه مقدار کالری باید مصرف کنید؟ هدف ما به طور کلی، 1۰00 تا 1۲00 کالری برای زنان و 1200 تا 1600 کالری برای مردان در طول روز است.
در آخر، ممکن است زمان زیادی سپری شود تا شما برنامه غذایی صحیحی را برای سبک زندگی خود پیدا کنید؛ اما رسیدن به این هدف به شما کمک خواهد کرد وزن خود را کم کرده و آن را حفظ کنید.
آزاده اسدی
سپید آنلاین