همزمان با هفته هلال احمر که امسال با شعار دنیایی در انتظار صلح نام گذاری شده است تعداد بالگردهای سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور به 27 فروند رسید که این عامل باعث افزایش امداد رسانی هوایی در سوانح می شود.

معاون فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر گفت: در حال حاضر تعداد بالگردهای جمعیت هلال احمر کشور به 27 فروند رسیده است.

حسینعلی زاهدی در همایش تجلیل از خدمات داوطلبان، جوانان و امدادگران جمعیت هلال احمر استان، اظهار کرد: در سال‌های 94 و 95، 14 فروند بالگرد به بالگردهای کشور در جمعیت هلال احمر کشور اضافه شد به نحوی که در حال حاضر تعداد بالگردها در جمعیت هلال احمر کشور به 27 فروند رسیده است.

وی بیان کرد: در سال 96 به استان تهران چهار بالگرد و به هر دو استان کشور، یک بالگرد اختصاص داده شد که این بالگرد مشترک هر 15 روز در اختیار یک استان است.

معاون فرهنگی دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر ادامه داد: در صورت بروز حوادث فوری در یک استان بالگرد از استان‌های دیگر برای کمک به مناطق حادثه دیده اعزام خواهد شد.

وی گفت: اکنون ایران از نظر امدادگران داوطلب، در حوادث و سوانح در میان 190 کشور جهان مقام دهم را کسب کرده است که مقام بسیار بالایی محسوب می‌شود.

زاهدی زلزله اخیر  استان خراسان و حادثه سیل چهارمحال و بختیاری را از جمله مواردی برشمرد که امدادگران به عنوان زحمت کشان اصلی این نهاد با تمام توان تلاش بی‌وقفه داشتند.

وی با اشاره به تحریم‌های کشور و مشکلات اقتصادی ناشی از آن، افزود: به جمعیت هلال احمر از محل درآمدهای ثبتی دفاتر اسناد رسمی بودجه‌ای داده می‌شد که در پنج سال اخیر به دلیل وجود اختلاف میان سازمان ثبت و جمعیت هلال احمر این امر محقق نشده است اما در اسفند ماه 95 در مجلس شورای اسلامی این موضوع با 167 رای موافق برای دریافت 42 درصد حق ثبتی هلال احمر به تصویب رسید.

وی حیثت اصلی جمعیت هلال احمر را در گروی اقتدار و زحمات جوانان و داوطلبان و امدادگران دانست و گفت: داوطلبان رابطان میان توانگران و نیازمندان هستند.

منبع/ایسنا