اخبار مجله خبری پزشکی دکتر سلام امروز بیشتر به پوشش خبرهای حوزه علمی و دستاوردهای جمعیت هلال احمر به مناسبت هفته هلال احمر معطوف شده بود که گزیده و منتخب اخبار نوزدهم اردیبهشت ماه در این بسته خبری تقدیم مخاطبان عزیز دکتر سلام می شود.

مجله پزشکی دکتر سلام با پوشش کامل و جامع اخبار پزشکی در ایران و جهان برای سهولت استفاده و مطالعه شما کاربران عزیز گزیده اخبار پزشکی نوزدهم اردیبهشت ماه ۹۶ را در قالب یک بسته ویژه خبری در اختیار شما قرار می دهیم.

عناوین اخبار پزشکی دکتر سلام که در روز سه شنبه 19 اردیبهشت ماه قرار داده شده است عبارتند از:

 

“ تروما چیست / دومین علت مرگ و میر ایرانی‌ ها”، “داروهای لاغری دست ساز حاوی مواد مخدر هستند” ، “ پیام دکتر ضیایی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی هلال احمر”، “رواج ماده مخدر با ترکیبی جدید در آمریکا”، “کمک‌های اولیه به زائرین حج آموزش داده می شود”، “افزایش تعداد بالگردهای جمعیت هلال احمر”، “بیماری های ناشی از نگهداری حیوانات خانگی”، “آغاز به کار بیمارستان دارالشفاء میرجاوه با حضور وزیر بهداشت” ،”آمار مبتلایان به بیماری تالاسمی در ایران” ، “هشدار خرید نان‌های بدون شناسنامه”

 

تروما چیست / دومین علت مرگ و میر ایرانی‌ ها

طبق گفته ی دبیر علمی چهل و یکمین کنگره جامعه جراحان ایران، اولین عامل مرگ و میر در ایران بیماری های قلبی و سرطان است. اما تروما را می توان دومین عامل مرگ و میر دانست. تروما چیست؟ با هم به بررسی این خبر بپردازیم.

 

افزایش تعداد بالگردهای جمعیت هلال احمر

همزمان با هفته هلال احمر که امسال با شعار دنیایی در انتظار صلح نام گذاری شده است تعداد بالگردهای سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور به ۲۷ فروند رسید که این عامل باعث افزایش امداد رسانی هوایی در سوانح می شود.

 

بیماری های ناشی از نگهداری حیوانات خانگی

یکی از عوامل بروز و شیوع بیماری آسم در بین افراد، نگهداری از حیوانات در خانه ها می باشد که این عامل باعث ایجاد بیماری های تنفسی در بدن انسان می شود.به همین دلیل پزشکان در خصوص نگهداری حیوانات هشدار دادند.

 

آغاز به کار بیمارستان دارالشفاء میرجاوه با حضور وزیر بهداشت

وزیر بهداشت که در روزهای پایانی دولت یازدهم همچنان پرتلاش و مجدانه در حال کار و تلاش شبانه روزی در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت است در سفر به استان سیستان بیمارستان ۳۵ تختخوابی دارالشفاء میرجاوه را به بهره برداری رساند.

 

آمار مبتلایان به بیماری تالاسمی در ایران

تالاسمی یک نوع بیماری ژنتیکی ارثی است که موجب کم خونی و کاهش خون در بدن انسان می شود که این کم خونی به دلیل کم بودن میزان هموگلوبین و گلبول های قرمز در خون انسان می باشد که باعث اختلال در عملکرد بدنی فرد مبتلا شده خواهد شد.

 

هشدار خرید نان‌های بدون شناسنامه

یکی از مواد بسیار محبوب و پر طرفدار که در سبد غذایی مردم ایران جایگاه ثابتی دارد نان است که به همین دلیل افراد به منظور خرید و استفاده از آن باید به بهداشتی بودن نان توجه  جدی به خرج دهند و نان های با کیفیت و دارای شناسنامه را تهیه نمایند.

 

پیام دکتر ضیایی به مناسبت فرارسیدن روز جهانی هلال احمر

جمعیت هلال احمر یک سازمان امدادی است که با تکیه بر نیروهای داوطلب مردمی به کمک و یاری رساندن به مردم حادثه دیده در حوادث و سوانح طبیعی می پردازد که هر سال به نکوداشت زحمات این جمعیت هفته ای با عنوان هفته هلال احمر نام گذاری می شود.

 

کمک‌های اولیه به زائرین حج آموزش داده می شود

امسال قرار است موضوع خود مراقبتی و آموزش های امداد و نجات برای زائران حج در نظر گرفته شود که این کار باعث افزایش دانش کمک های اولیه در میان حجاج و ارتقای سلامتی آن ها در طول سفر خواهد شد.

 

رواج ماده مخدر با ترکیبی جدید در آمریکا

مواد مخدر نه تنها باعث افزایش بیماری ها در جامعه می شوند بلکه آسیب های اجتماعی را نیز در سطح جامعه افزایش می دهند و باعث بروز ناهنجاری های فردی و اجتماعی در شهر ها می شوند که این موضوع بسیار نگران کننده است.

 
تهیه و تدوین آرش توکلی

هرگونه استفاده  با درج مجله اخبار پزشکی دکتر سلام مجاز می باشد.