گرم نگه داشتن محبت و علاقه در زندگی مشترک مانند روزهای اول ازدواج یکی از مهم ترین خواسته های تمام زوجین است. همدلی و درک متقابل و هم چنین وقت گذاشتن برای همسر یکی از مواردی است که سبب ایجاد صمیمت در زندگی مشترک می شود.

فرید توکلیان روانشناس و مشاور با اشاره به اهمیت همدلی و صمیمیت زوجین اظهار کرد: خانم ها با رعایت نکاتی می توانند محبت همسران را نسبت به خود افزایش دهند که یکی از این موارد گفتن جمله “دوستت دارم “به وی؛و همچنین افتخار به او در نزد دیگران است.

وی با بیان نکاتی کلیدی ویژه بانوان برای جلب محبت همسر ادامه داد:مشورت کردن در کارها، برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف زندگی مشترک، گوش دادن به صحبت های همسرتان، هرچند که مخالف نظر شما باشد از جمله نکات کلیدی برای جذب همسر محسوب می شود.
توکلیان با اشاره به اهمیت خلوت چند ساعته زوجین برای رسیدگی به امور مورد علاقه شان تاکید کرد:در روند زندگی مشترک باید زمینه اعتماد زوجین فراهم شود تا هر کدام در زمان مخصوص به خودشان و انجام سرگرمی های مورد علاقه خود بتوانند درک بهتری از یکدیگر داشته باشند و همین امر زمینه افزایش صمیمیت زوجین را به مراتب بیشتر می کند.
وی با ارائه نکته ای طلایی به بانوان بیان کرد:زمانی که برای تفریح و مسافرت اختصاص می دهید را هیچ گاه با بازگو کردن مشکلات و گله های روزمره تلخ نکنید در برخی موارد به سلایق یکدیگر احترام بگذارید.
این روانشناس با تاکید بر اینکه گذشت لازمه زندگی پایدار و موفق است اضافه کرد:با چشم پوشی بر خطاهای همسرتان زمینه زندگی پایدار را افزایش بدهید و  هیچ گاه بخاطر گذشت همسرتان را ملامت نکنید.
توکلیان در پایان گفت:بانوان باید توجه داشته باشند که تمام وقت خود را به کار منزل اختصاص ندهند و برای همسرشان هم وقت بگذارند و البته هنگام برگشت او به منزل اجازه دهید که مدتی را استراحت کند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان