چای سبز خورها بخوانید، یکی از نوشیدنی هایی که سلامتی شما را تضمین می کند و تاثیر زیادی بر آن دارد را نوش جان می کنید. خواص این نوشیدنی به قدری زیاد است که در یک مقاله و حتی ده ها مقاله هم نمی گنجد. می توانم به طور خلاصه بگویم که چای سبز در درمان تمام بیماری ها اثرگذار است و حتی زیبایی و تناسب اندام را برای شما به ارمغان می آورد.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیکگروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ کارشناسان نوشیدن چای سبز را عاملی برای پیشگیری از ابتلا به سرطان می‌دانند، چرا که میزان آنتی اکسیدان‌های موجود در آن ۱۰۰ برابر تاثیرگذارتر از ویتامین C و ۲۵ برابر تاثیرگذارتر از ویتامین E است.

یکی از دلایل اصلی ضد پیری بودن چای سبز وجود میزان قابل توجهی آنتی اکسیدان به ویژه آنتی اکسیدان‌های موثر در حفظ شادابی و جوانی موجود در چای سبز است. آنتی اکسیدان‌ها یکی از شاخص‌ترین عوامل برای حفظ سلامتی و شادابی سلول‌های بدن، با به تعویق انداختن شروع روند پیری سلول‌ها هستند.

یکی دیگر از اثرات مثبت چای سبز، کاهش قابل توجه میزان کلسترول خون است. به ویژه آنکه چای سبز باعث کاهش میزان کلسترول بد و افزایش میزان کلسترول خوب می‌شود. این تاثیر نه تنها میزان کلسترول بدن را در حد متعادل نگه داشته و میزان کلسترول خوب را افزایش می‌دهد، بلکه مانع از بروز سکته قلبی و سایر بیماری‌های قلبی – عروقی می‌شود.

باشگاه خبرنگاران جوان