پیرمردها و دختران جوان باید بدانند که در زندگی خیلی مهم است که مثانه عملکرد طبیعی خودش را داشته باشد و تا زمانی که واقعا احساس نکردید که لازم است به دستشویی بروید، این کار را نکنید. مردم معتقدند مراجعه زیاد به توالت  و خالی کردن مثانه به دفعات زیاد باعث بهبود عملکرد کلیه ها می شود، در حالیکه برعکس باعث این می شود که افراد به سرعت بیشتری در طول روز احساس ادرار کنند.

اگر حتی بعد از علامت دادن مثانه ادرار را تخلیه نکنیم باعث می شود مثانه قدرت عضلانی خود را از دست بدهد در چنین وضعیتی ابتلا به بیماری و عفونت مثانه و عفونت دستگاه تناسلی بالا می رود.

دختران جوان و پیر مرد ها بیشتر از سایر گروه های سنی با مشکل مجرای ادراری روبرو می شوند و مواد زائد سمی بدن خود را به موقع تخلیه نمی کنند به همین دلیل ابتلا به بیماری های مثانه در دختران جوان و پیرمرد ها بسیار زیاد است.

گفتنی است، حتماً زمانی که مثانه پر شد باید به دستشویی رفت و این اصلاً به این معنی نیست که باید صبر کرد تا مثانه حتماً پر شود و این رفتار به ما ضرر می رساند و اگر هنگام علامت دادن مثانه ادرار را تخلیه نکنیم مثانه قدرت اشباع خود را از دست می دهد.

جوانان باید بدانند اگر می خواهند مثانه ای سالم داشته باشند هر روز باید حدود ۱.۵ الی ۲ لیتر آب نوشید و مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین مثل چای و قهوه و نوشابه های انرژی زا را به حداقل رساند و جوانان و پیر مردها نسبت به سایر افراد باید ورزش های مخصوص لگن را انجام دهند.

بهداشت نیوز